Готуються вшанувати героїв та жертв Чорнобильської трагедії
Заступники голови облдержадміністрації Олена Дума та Олександр Савченко взяли участь у засіданні Оргкомітету з підготовки та проведення заходів з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Вів засідання в режимі онлайн Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, цими заходами варто не лише відзначити та вшанувати героїв-ліквідаторів та постраждалих, а й нагадати молоді про цей страшний урок історії.
У ході засідання було затверджено персональний склад організаційного комітету та обговорено проєкт плану заходів, пов’язаних з роковинами.
Планом, зокрема, передбачено заходи соціального захисту ліквідаторів та постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, благоустрій пам’ятних місць, заходи пам’яті та вшанування, культурно-мистецькі, освітні, наукові заходи, у тому числі міжнародні та онлайн. У деяких з них візьме участь керівництво держави.
За інформацією заступника Міністра соціальної політики Бориса Лебедцова, в Україні зареєстровано 1 мільйон 769 тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи осіб; 188 тисяч із них — ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, 2,5 тисячі брали участь в усуненні наслідків інших ядерних аварій.
На Чернігівщині сьогодні проживає 64,8 тисячі осіб, які мають пільги, пов’язані з наслідками Чорнобильської трагедії. Вісім тисяч із них — ліквідатори.
Представники громадських об’єднань «чорнобильців», які також брали участь в роботі оргкомітету, вважають свою соціальну захищеність недостатньою та такою, що потребує актуалізації та поліпшення. Прем’єр-міністр України запевнив, що їх зауваження взято до уваги.
Мінсоцполітики працює над питаннями підвищення пенсій ліквідаторам та поліпшення санаторно-курортного лікування та оздоровлення постраждалих. Крім того, бюджетом поточного року передбачено збільшення видатків на ці цілі порівняно з минулорічними: у бюджеті 2020 року на це було виділено 2 мільярди 166 мільйонів гривень, у 2021 — 2 мільярди 570 мільйонів гривень.
Після відповідного доопрацювання з урахуванням висловлених пропозицій Уряд прийме відповідне рішення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю 11:36
Проект «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» презентували 15 квітня науковій громадськості Чернігова в обласному історичному музеї імені Василя Тарновського. Це масштабний проект, що складається з декількох взаємопов’язаних частин.

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів 11:31
Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації продовжує серію дистанційних навчань «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Чергові онлайн-сесії проводяться 15–16 квітня. Цільова аудиторія – старости старостинських округів територіальних громад області.

Минув другий тиждень призовної кампанії на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань 11:20
Як то кажуть, все йде за графіком і обласний збірний пункт працює як злагоджений механізм. Призовники прибувають із негативними результатами тестів на наявність у них коронавірусної хвороби COVID-19, оформлюють карткові рахунки, на які їм держава перераховує гарантовані виплати під час призову на строкову військову службу.

Ситуацію у сфері бджільництва обговорено під час онлайн-наради 11:06
За спільної ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області і Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації пройшла онлайн-нарада, під час якої обговорено питання ефективного виконання вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 року №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва».

Ліс саджають безробітні 10:52
Наразі в лісгоспах області активно триває весняна посадка лісових культур. Власних робочих рук у цей період підприємствам не вистачає, тому традиційно до примноження смарагдового багатства Чернігівщини залучаються безробітні.