Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 листопада, 13:35:42

Які доходи підлягають декларуванню

28.01.2021   10:56Агенцiя

З 1 січня 2021 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2020 року.

Щорічне декларування доходів громадянами пов’язано з виконанням вимог Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

Обов'язок подання податкової декларації  про майновий стан і доходи виникає у платника податку у разі отримання ним протягом звітного року:
- доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів));
- доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- дохід від операцій з інвестиційними активами;
- іноземні доходи;
- доходи отримані від продажу або обміну об'єктів рухомого та нерухомого майна;
- доходи отримані платником податку у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;
- доходи отримані від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію – 30 квітня 2021 року, для громадян, які мають право на податкову знижку– 31 грудня 2021 року.

Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації:
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

ГУ ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 12:33

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Понад півтори сотні малюків народилися в жовтні у Чернігові 11:52

У жовтні 2025 року в Комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівський пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 156 дітей — 71 дівчинка та 85 хлопчиків.

На Чернігівщині поліція встановлює обставини вибуху в полі, внаслідок якого двоє чоловіків загинули та одного травмовано 11:12

Учора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що внаслідок вибуху у полі у Борзнянській громаді Ніжинського району загинули двоє чоловіків (1993 та 2004 р.н) та ще один (1973 року народження) зазнав травм.

Посилення міжнародного партнерства: в ОВА підписали меморандум з БО «Кент з Україною» 10:48

Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Чернігівською ОДА й благодійною організацією «Кент з Україною» (Велика Британія) учора підписали перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем і засновник та керівник місії згаданої організації Джордан Мід.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини