Понад 2000 обстежень та понад 170 порушень санітарного законодавства виявили фахівці Держпродспоживслужби на об’єктах нагляду під час січневого локдауну
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області в період дії додаткових обмежувальних заходів з 8 по 24 січня року провели 2214 обстежень закладів громадського харчування, об’єктів торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами, агропродовольчих ринків, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

Зокрема, перевірено дотримання протиепідемічних вимог у 462 закладах громадського харчування, на 36 агропродовольчих ринках, у 1027 продовольчих та 668 непродовольчих магазинах, 18 закладах освіти і 3 гуртожитках навчальних закладів.
Під час перевірок виявлені порушення санітарного законодавства на 171 об’єкті, а саме: 24 порушення в закладах громадського харчування, 130 – на об’єктах торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), 14 – на об’єктах торгівлі непродовольчими товарами, 3 – на агропродовольчих ринках. Найчастіші порушення: відсутні засоби індивідуального захисту у продавців і покупців, відсутні урни для збору використаних засобів індивідуального захисту, не проводиться температурний скринінг працівникам, відсутні інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби (Covid-19).
Для усунення виявлених недоліків фахівці Держпродспоживслужби надали суб’єктам господарювання 171 письмову рекомендацію та склали 17 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей», в тому числі 1 - в закладі громадського харчування та 16 - на об’єктах торгівлі продовольчими товарами. Крім того, у 13 випадках проінформовані органи місцевої влади та в 1 випадку - правоохоронні органи.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).