Інформацію про домагання у чернігівському військкоматі перевіряють
Справа перебуває на контролі у військового керівництва, а розслідуванням займається Національна поліція.
Заяви такого змісту оприлюднили пресслужба Генерального штабу ЗСУ та Оперативного командування «Північ» у відповідь на те, що інформація про сексуальні домагання керівника обласного військкомату до однієї з підлеглих набула всеукраїнського розголосу.
Так, головнокомандувач ЗСУ та чоловік очільниці Чернігівської ОДА, Руслан Хомчак поставив завдання Військовій службі правопорядку провести службову перевірку за скарги жінки-військовослужбовця та її колег на дії керівника військкомату Олександра Криворучка.
Крім того, повідомляється, що в ЗСУ створили робочу групу щодо детального вивчення фактів, запобігання і протидії проявам дискримінації та сексуальних домагань на робочому місці серед військовослужбовців. Її роботою опікуватиметься радниця Головнокомандувача ЗС України з гендерних питань.
В Оперативному командуванні «Північ» підтвердили факт, що нині справою займаються компетентні органи. Так, 6 жовтня 2020 року до командувача військ оперативного командування «Північ» начальником військового шпиталю була доведена інформація щодо імовірної негідної поведінки військового комісара.
Вивчивши рапорт начальника шпиталю, командувач військ оперативного командування «Північ» призначив службову перевірку. По завершенню перевірки, згідно розпорядження командувача, зібрані матеріали та свідчення були передані до Національної поліції України для проведення подальшого слідства, в результаті чого проти полковника Олександра Криворучка і була порушена та внесена до судового реєстру 1 січня 2021 року згадувана журналістами кримінальна справа.
Скандал розгорівся після того, як видання gorod.cn.ua. опублікувало інтерв’ю з 43-річною підполковником Ольгою Деркач, яка звинуватила її керівника Олександра Криворучка в сексуальних домаганнях.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:02
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59
Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.
На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08
У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.
Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04
У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».
10 червня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression