Триває обговорення нового Санітарного регламенту для загальноосвітніх шкіл
Держпродспоживслужба Чернігівської області ініціює і бере активну участь в обговореннях нового Санітарного регламенту, що почав діяти в закладах загальної середньої освіти з 1 січня 2021 року.

Зокрема, спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернігівського районного управління Держпродспоживслужби на базі відділу освіти Михайло-Коцюбинської селищної ради провели семінар для директорів закладів освіти щодо змін в організації харчування школярів відповідно до додатку 9 Санітарного регламенту.
До відома керівників загальноосвітніх шкіл довели вимоги щодо організації харчування та забезпечення харчовими продуктами, які використовуються в закладах освіти, у тому числі перелік харчових продуктів, які заборонено реалізовувати у шкільних буфетах. Також роз’яснені вимоги Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти стосовно вимог до облаштування території, медичного обслуговування, роботи з технічними засобами навчання тощо.
Зустріч проводилась у формі діалогу. Освітяни отримали вичерпні відповіді на свої запитання.
Про застосування нового Санітарного регламенту в закладах освіти йшлося і під час наради в Городнянському районі. На зібранні, що відбулося за участю представників місцевих засобів масової інформації, обговорювались вимоги до організації освітнього процесу, облаштування навчальних класів, кабінетів інформатики, фізкультурних зал, приміщень допоміжного та підсобного призначення, санітарних вузлів тощо, а також норми щодо повітряно-теплового режиму у школах, освітлення приміщень, рівнів шуму та вібрацій.
На нараді ухвалено рішення про створення комісії за участю представників територіального підрозділу Держпродспоживслужби для обстежень загальноосвітніх закладів на предмет дотримання ними вимог Санітарного регламенту.
А в Куликівському районі на нараді з керівниками шкіл і дитячих садків, крім санрегламенту, опрацьовано також методичні настанови щодо розробки, запровадження та використання в закладах освіти постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).
На дотриманні вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, перевагах системи НАССР, а також застосуванні методичних рекомендацій під час здійснення закупівель харчових продуктів наголошувалось під час наради з директорами і працівниками харчоблоків закладів освіти Сосницького району. З-поміж іншого, фахівці територіального управління Держпродспоживслужби акцентували увагу присутніх на дотриманні санітарно-дезінфекційного режиму у школах і дитсадках під час карантину.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.