Протягом 2020 року зафіксовано 1825 порушення Правил рибальства, вилучено три тонни незаконно добутих водних біоресурсів та понад 52 км сіток
Протягом 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 1 825 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 622 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них 33 з ознаками кримінальних злочинів.

Також складено 852 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), 36 - за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів), три – за ст. 85 – 1 КУпАП (виготовлення та збут заборонених знарядь лову), три - за ст. 90 - 1 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин занесених до Червоної книги України) та один - за ст. 188 - 5 КУпАП (невиконання приписів).
Крім цього, складено 308 актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 1 187 кг риби та 1 484 од. заборонених знарядь лову, з них 1 451 од. сіток, загальною довжиною 29 511 метра.
«Всього у порушників у 2020 році вилучено 3 528 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 2 527 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 2 317 од. сіток, загальною довжиною 52 024 метри та три електролови. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 245 320 грн. Стягнуто штрафів (з урахуванням попередніх періодів) у розмірі 225 972 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 509 634 грн. На виконання рішень судів правопорушниками до місцевих бюджетів сплачено 271 373 грн компенсації за нанесені збитки», - зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.
Нагадаємо найрезонансніші правопорушення, що були викриті Чернігівським рибоохоронним патрулем у ході спільних рибоохоронних рейдів разом з представниками національної поліції та прикордонного загону Чернігівщини протягом 2020 року.
Так, п’ятого березня на озері поблизу с. Андріївка Городнянського району виявлено двох жителів м. Городня, які виловлювали рибу за допомогою 14 од. сіток поріжних та електроструму. На момент затримання у правопорушників виявлено 75 кг риби: карась сріблястий – 119 екз., щука – 42 екз., плітка – 4 екз., лин – 3 екз. та по 1 екз. сома та окуня. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 17 442 грн.
П’ятого травня на р. Десна, поблизу с. Авдіївка Куликівського району вивкрито двох жителів м. Чернігів та с. Слобода, які виловлювали рибу з човна за допомогою 9 од. сіток, 4 од. остей та електровудки "Samus725МР". В протизаконний спосіб порушники добули 56 кг риби: сом – 19 екз., лящ – 6 екз., по 2 екз. судака, карася сріблястого і плоскирки та 1 екз. підуста. Збитки склали 10 251 грн.
Першого вересня на оз. Дайнече, поблизу с. Слабин Чернігівського району виявлено трьох мешканців с. Михайло-Коцюбинське, які виловлювали рибу за допомогою 6 од. сіток поріжних. До тенет браконьєрів потрапило понад 8 кг риби: плітка – 47 екз., в’язь – 19 екз., плоскирка – 15 екз., щука – 10 екз., окунь – 6 екз., лящ – 4 екз., карась сріблястий – 2 екз. та по 1 екз. краснопірки і синця. Завдано збитків у розмірі 11 373 грн.
Другого вересня на оз. Байцин, поблизу с. Білики Козелецького району викрито мешканців м. Київ та с. Сираї. Правопорушники за допомогою сітки «бредень» виловили 5 кг риби: синець – 280 екз. та карась сріблястий - 10 екз. Збитки склали 23 970 грн.
20 вересня на озері поблизу с. Блистова Менського району виявлено двох місцевих жителів, які за допомогою сітки «бредень» виловили понад 12 кг риби: карась сріблястий – 162 екз. та карась золотий (червонокнижний) – 38 екз. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 15 294 грн.
На місце вчинення правопорушень було викликано слідчо-оперативні групи районних відділів Національної поліції ГУНП в Чернігівській області.
На браконьєрів складені протоколи про адміністративні правопорушення, які були направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності.
У правопорушників вилучені заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси. Враховуючи значну шкоду завдану рибному господарству України, відомості по вищезазначених фактах Нацполіцією внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.