Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 січня, 10:03:13

Про ситуацію в регіоні щодо захворювання на грип птиці йшлося під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

31.12.2020   14:34Агенцiя

31 грудня у Чернігові відбулось засідання ДНПК, яке провів заступник голови облдержадміністрації - Голова обласної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Олександр Савченко.

Зібрання проходило в режимі відео-конференції, завдяки чому до нього долучились представники Держпродспоживслужби, виконавчої влади і місцевого самоврядування у районах, керівники птахогосподарств.

Зазначалося, що на сьогодні у кількох регіонах України зафіксовано випадки грипу птиці.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен поінформував присутніх, що нині на території регіону не зареєстровано випадків підозри захворювання та загибелі птиці від пташиного грипу або інших інфекційних хвороб.

За його словами, на Чернігівщині зареєстровано 15 птахогосподарств, де утримується понад 800 тисяч голів птиці. Крім того, близько 1,4 мільйона голів нараховується у господарствах населення. Загалом на території області утримується є понад 2 мільйони голів птиці різних видів.

Для контролю за клінічним станом птахівництва в регіоні організовано 182 групи фахівців, які здійснили обстеження 216132 дворів, де утримується птиця, в 1191 населеному пункті.

З метою профілактики високопатогенного грипу птиці проведено 23 засідання ДНПК у районах і містах та 1 – в області. Нині на порядку денному структурних підрозділів Держпродспоживслужби - проведення позачергових засідань ДНПК при районних державних адміністраціях та міських радах, на яких будуть обговорюватись шляхи виконання рішення обласної комісії.

Держпродспоживслужба Чернігівщини звертає увагу суб'єктів господарювання та громадян, що утримують птицю, на необхідність дотримання вимог Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких та особистих селянських господарств
Юрій Павлішен наголосив, що за невиконання заходів щодо карантину птиці або карантинних обмежень суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законодавством України.

Останні новини Чернігівщини

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг 09:47

Програма «U-LEAD з Європою», напрям з покращення якості надання адмінпослуг для населення, продовжує конкурс журналістських робіт для ЗМІ «Наближаючи послуги» до 11 лютого 2021 року.

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки 09:43

Бачили картини з камінців на стінах будівель? Їх створили художники 1960-1990-х років. Подібні мозаїки митців Х-ХІІІ століття і досі прикрашають храми України. Вони пережили війни, стихійні лиха, різні режими, але в сучасному міському просторі більш нові роботи, виконані тими ж візантійськими техніками, виявилися зайвими. В останні 10 років їх активно знищують.

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину 09:08

16 січня заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря в рамках робочої поїздки на Чернігівщину ознайомився з ходом реставрації будівлі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у Чернігові та огляд території у Новгород-Сіверському, де незабаром має розпочатися будівництво майбутньої набережної.

За 2020 рік до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшло близько восьми тисяч справ та матеріалів

За 2020 рік до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшло близько восьми тисяч справ та матеріалів 08:49

Стратегія розвитку судової системи в Україні на 2015-2020 роки передбачає розробку системи вимірювання ефективності судової системи, механізмів її застосування через чітку та прозору політику забезпечення якості судочинства та стандарти ефективності.