Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 березня, 17:13:24

Відкрили осучаснений Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

30.12.2020   10:40Агенцiя

Сучасне, енергоефективне та комфортне. У вівторок, 29 грудня, у Чернігові відкрили реконструйоване приміщення Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та навчально-тренувальний центр симуляційної медицини. Одночасно персоналу Центру передали 8 новеньких «швидких» марки Volkswagen Krafter. Одна з них – реанімобіль.

У відкритті Центру взяли участь перший заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов'як, директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Малютіна, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Савченко, перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.

Ірина Садов’як зауважила, що саме розвиток екстреної медичної допомоги є одним з ключових напрямків роботи Міністерства. Днями МОЗ доручило ДП «Медичні закупівлі України» укласти контракти на придбання 416 одиниць спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги. Упродовж 2-3 місяців новенькі «швидкі» отримають 19 регіонів.

Заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко нагадав, що у 2020 році на розвиток медицини та покращення якості медичних послуг Чернігівській області було виділено одну з  найбільших в історії сум – понад 400 млн гривень.
- Вісім автомобілів, отриманих сьогодні відчутно посилять мобільність наших медиків під час  надання допомоги жителям Чернігівщини. Забезпечення належних умов праці медиків - це підтвердження важливості їх роботи, - зазначив Олександр Савченко. – На наступний рік ми також маємо амбітні плани з розбудови медичної сфери, у тому числі екстреної медичної допомоги. Сподіваюсь, що держава і надалі підтримуватиме нашу область в їх реалізації.

Важливість відкриття такого закладу в нашій області відзначила і перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш. Вона зазначила у своїй промові, що надзвичайно важливим є для кожного жителя Чернігівщини відчувати турботу і піклування, безпеку і впевненість від роботи закладів охорони здоров'я, а медичному персоналу, який сьогодні «знаходиться на передовій», ризикуючи своїм здоров'ям та життям, – відчувати підтримку держави та місцевої влади.

До речі, Чернігівщина стала першим в Україні регіоном, який отримав таку  кількість медичного спецтранспорту оновленої модифікації. Чотири автівки обслуговуватимуть мешканців Чернігова та Чернігівського району. Ще чотири поїдуть в Корюківку, Козелець, Ніжин та Прилуки.

Зовнішній та внутрішній функціонал нового спецтранспорту продуманий до найменших дрібниць. Кожен оснащений сучасним медичним обладнанням та устаткуванням. Залучені спеціальні технології та матеріали, які дозволяють знизити шуми та вібрацію, простір у салоні збільшений на 15%. По суті – це новий підхід до облаштування автомобілів швидкої допомоги. Автотранспорт придбано за кошти НСЗУ,  на загальну суму 20,615 млн грн.

Комплектація автівок включає сучасні монітори, дефібрилятор, пульсоксиметр, капнограф - все необхідне для максимально ефективної та оперативної допомоги пацієнтові під час транспортування до медзакладу. В салоні реалізовано можливість проведення дозованої подачі ліків, є апарат для підігріву розчинів, функціональні ноші, вакуумний матрац, санітарна сумка тощо. Реанімобіль додатково має на борту переносний апарат ШВЛ. Все устаткування від відомих виробників Німеччини, Швеції, США.

Далі учасникам заходу було представлено новий навчально-тренувальний центр симуляційної медицини. Проєкт був реалізований за ініціативи керівництва центру екстреної медичної допомоги. Його вартість - 3 млн гривень.

Симуляційний центр забезпечений сучасними манекенами від виробника світового рівня. Відтепер практикуючі та майбутні медики, а також фахівці інших екстрених служб зможуть оволодіти основами надання медичної та домедичної допомоги в умовах наближених до реальних. Зрештою, це допоможе знизити вірогідність летальних випадків.

Генеральний директор Центру Ігор Даниленко розповів про реконструкцію медзакладу та ознайомив з роботою центральної оперативної диспетчерської.

Масштабну реконструкцію будівлі реалізували за кошти ДФРР за участі місцевого бюджету. Зокрема, проведено комплексну термомодернізацію будівлі  - утеплено фасад та покрівлю, встановлено енергоощадні вікна. Все це дозволило мінімізувати витрати на енергоносії. Другою чергою замінили систему опалення приміщення, силові кабелі, систему кондиціонування та вентиляції, облаштували комфортні умови для персоналу.

На сьогодні в мережі Центру по всій Чернігівській області до надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі задіяно 64 бригади. З них 14 працюють на території Чернігова.

На базі «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» діє центральна оперативна диспетчерська, яке опрацьовує близько 450 дзвінків на добу. Її функціонал також передбачає логістичний контроль за переміщенням бригад «швидких».

Крім того, в цілодобовому режимі працює консультативно-телеметричний центр. Він забезпечує роботу по наданню консультативної допомоги бригадам екстреної медичної допомоги області з ЕКГ-діагностики та наданню екстреної медичної допомоги хворим з патологією серцево-судинної системи.

Останні новини Чернігівщини

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини