Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 03:58:45

Програма реалізації громадського бюджету у Чернігові на наступні п’ять років затверджена

24.12.2020   17:31Агенцiя

Чернігівська міська рада 24 грудня затвердила Програму реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Як ми вже повідомляли, термін попередньої Програми закінчився, тому наразі є потреба прийняти нову, яка буде діяти наступні п’ять років. Основною відмінністю нової програми від попередньої є визначення відсотку обсягу видатків на реалізацію проектів-переможців. Тепер обсяг видатків на реалізацію проектів-переможців буде у розмірі 3% обсягу видатків бюджету розвитку спеціального фонду міського бюджету, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради про міський бюджет м. Чернігова на поточний бюджетний рік, за виключенням обсягів місцевих запозичень, платежів, пов’язаних з виконанням гарантійних зобов’язань міста, та міжбюджетних трансфертів з відповідним співфінансуванням. До цього часу такий обсяг становив 1% від затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету.

Також у рамках цієї міської Програми тепер виділятимуться кошти й на інформаційну кампанію та заходи з реалізації програми. На це буде спрямовано 500 тис. грн. (щороку – 100 тис. грн).

Під час обговорення цього питання депутати запропонували на наступний рік продумати механізм подальшої підтримки важливих проєктів після виконання в рамках бюджету участі. Наприклад таких як «Зелена сцена», який вже давно став брендом нашого міста, та інших подібних. Оскільки такі заходи - не просто заходи громадської участі, а й ті, які сприяють економічному відродженню міста Чернігова.

Цю пропозицію прокоментував секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломакоякий є також керівником робочої групи з питань бюджету участі. Він нагадав, що часто саме так і відбувається. Той же проєкт «Зелена сцена», як переможець, загальноміського голосування, фінансувався в рамках Бюджету участі. Потім, коли він не отримав підтримку від містян і коли його організатори зверталися до міської ради, також отримував підтримку від міста.

- З міського бюджету також виділялися кошти на цей проєкт неодноразово, практично кожного року. Завжди, коли зверталися ініціатори цього чудового проєкту, ми його підтримували, - зазначив він.

Олександр Ломако додав, що надалі під час підготовки проєкту оновленого Положення про громадський бюджет робочою групою, до складу якої також входять представники громадськості й депутатського корпусу і з якою налагоджений конструктивний діалог, обов’язково будуть враховані всі слушні пропозиції. Крім того, усім депутатським фракціям буде запропоновано додати до цієї робочої групи свого представника чи самому долучитися до неї.

- Зараз ми плануємо переформатувати Положення - для того, щоб враховувалися й інші напрямки діяльності, а для закладів освіти окремо виділити якусь частину, - сказав секретар міської ради.

Нагадаємо, що Програма реалізації бюджету участі дає можливість людям, які постійно проживають у Чернігові, реалізувати ідеї, які можуть покращити наше місто, окремий район чи вулицю. Підтвердженням цьому є п’ятирічний успішний досвід громадського бюджетування.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1 16:05

Голи: Нурієв, 23 (з пенальті), 39, Пиняшко, 50 – Імереков, 56.

Виявлено 594 нових випадків COVID-19

Виявлено 594 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 квітня в області зафіксовано 594 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи 15:56

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 квітня в області щеплено першою дозою 8144 осіб.

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).