Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 15 квітня, 05:41:53

Вартість харчування дітей у школах і дитсадках Чернігова переглянули, щоб залишити його якісним попри зростання цін

24.12.2020   10:25Агенцiя

У Чернігові плату за харчування дітей у школах і дитсадках, яку до того не переглядали вже два роки, все-таки підвищать з 4 січня 2021 року. Адже за цей час собівартість його складових дуже зросла.

Зокрема, збільшилися ціна продуктів (в середньому на 18%), мінімальна заробітна плата (за цей період підіймалася 4 рази), ціна електроенергії (оскільки готують на електроплитах, частина цих витрат дуже суттєва) та інше.

Окрім того, згідно з новими санітарними вимогами всі працівники їдалень та харчоблоків під час роботи тепер забезпечуються додатковими індивідуальними захисними засобами, що теж збільшило витрати. А також, у зв’язку з новими вимогами законодавства, комунальне підприємство «Шкільне» з наступного року має платити за оренду приміщень у школах, оренду обладнання і за всі комунальні послуги (а не тільки електроенергію, як дотепер). Сумарно це складе суму близько 5 млн грн (а було тільки 2 млн грн. за електроенергію).

Отже, 22 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення  "Про організацію харчування дітей у закладах освіти міста Чернігова комунальної форми власності", де передбачена зміна вартості харчування.

Документом затверджені нові грошові норми харчування учнів і вихованців у школах та дитсадках, але при цьому збережена пропорційність участі в оплаті цього харчування з боку батьків та міського бюджету. Тобто місто, як і раніше, за всіх дітей вноситиме 25% оплати за харчування в дитсадках (50%, якщо в родині троє чи більше дітей) і понад 40% за сніданки учнів початкової школи.

Зокрема, якщо раніше для молодших школярів сніданок у школі коштував 18,5 грн, з яких місто оплачувало 8 гривень і 10 гривень – батьки, то і тепер при новій загальній вартості 23,5 грн батьки платитимуть лише 13,5 грн з них, а 10 грн – міський бюджет. На сьогодні співучасть бюджету в оплаті сніданків для молодшої школи збереглася вже далеко не у всіх містах України, але Чернігів – все ще одне з таких міст.

Як повідомила на засіданні виконкому директор КП «Шкільне» Антоніна Радченко, у 2021 році підвищення грошових норм харчування дозволить не знижувати «наповненість тарілки», а зберегти її на попередньому рівні.

- Батьки можуть не хвилюватися про наповненість тарілки, адже пропорційність продуктів, які знаходяться на ній, у нас збережеться. 55% вартості харчування йде на продукти і 45% - «націнка» (тобто всі інші складові, в тому числі заробітні плати кухарів та решта виробничих витрат їдалень). Хочу зауважити, що ця друга складова в Чернігові – одна з найменших по Україні. Тобто в нас пропорційна частка продуктів у вартості порції – найбільша, - доповіла вона.  

У проекті бюджету територіальної громади Чернігова на 2021 рік на покриття витрат міста при харчуванні вихованців дитсадків і школярів передбачено 20,9 млн грн на харчування по школах і 14,5 млн грн по садочках, проінформував на засіданні виконкому керівник Управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Зараз у місті 1216 дітей пільгових категорій харчуються безкоштовно (тобто коштом бюджету громади) – це 700 учнів молодшої школи і 516 учнів 5-11 класів. У молодших класах, за сніданки для учнів яких бюджет платить значну частину їх вартості, навчається понад 12 тисяч учнів, уточнив він.

- Питання абсолютно господарське: для того щоб дітей харчувати в тому ж обсязі – не зменшувати наповнення тарілки, якість продуктів і т. д. – потрібно збільшувати плату, тому що за такі кошти прохарчуватися навіть вдома практично неможливо. Якщо купити собі продукти в супермаркеті, ще врахувати і приготування – то це буде, я думаю, як мінімум трошки дорожче. Я сподіваюся, що в січні крім початкової школи до очного навчання повернуться й учні 5-11 класів – і для того, щоб усі вони могли якісно харчуватися, ми це рішення приймаємо, - зазначив у підсумку обговорення секретар міської ради Олександр Ломако, який вів засідання виконкому.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 185 нових випадків COVID-19

Виявлено 185 нових випадків COVID-19 20:47

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 14 квітня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.