Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 17:15:30

Ріст захворюваності на Covid-19 у Чернігові нарешті "пригальмував"

22.12.2020   14:35Агенцiя

По місту Чернігову, якщо порівнювати два минулих тижні в абсолютних показниках, є деяке зменшення кількості захворювань на Covid-19. Кількість виявлених випадків зменшилася на 215 осіб. Плюс до того, за цей же період відмічається і збільшення кількості тих, хто одужав - на 165 осіб. При цьому кількість проведених ПЛР-досліджень була більшою. Тобто за минулий тиждень їх проведено 710, а за тиждень до нього - 603. Тобто на фоні збільшення ПЛР-обстежень спостерігається зменшення виявлених випадків захворювань на Covid-19.

Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець сьогодні, 22 грудня, на щотижневій розширеній нараді в міській раді.

За її словами, якщо аналізувати індикаторні показники (за 14 діб, розраховуються щоденно), які показують, що станом на 7 грудня було 1433 випадки, 14 грудня – 1373, 21 грудня – 1236, то тут теж видно тенденцію до зменшення кількості випадків цього захворювання.

Крім цього, минулий тиждень у лікарнях міста в середньому перебувало 235 хворих на ковід, тиждень до нього – 240, і ще попередній -244. Тобто теж відбувається зменшення кількості хворих, які протягом тижня перебували на ліжках стаціонарів.

Разом з тим, на минулому тижні в середньому 102 людини, які перебували у стаціонарі, потребували кисневої підтримки; зокрема на ШВЛ-апаратах майже щотижня - 5 людей.  

Тож підстав вважати, що вірус відступає, поки нема. На думку чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, яку він висловив щодо цих показників під час наради, таку динаміку поки не можна назвати системною, далі – тільки час покаже.

- Попереду – Новий рік. Якщо люди відповідально поставляться до дотримання карантинних обмежень під час святкувань, то, я думаю,  таку динаміку ми збережемо. У протилежному випадку – це відобразиться на збільшенні кількісних показників інфікованих людей. Поки слабенька, але динаміка до зменшення є, - зауважив він.

Міський голова також додав, що динаміку по захворюваності після свят можна буде побачити орієнтовно десь 7 січня.

- Якщо ситуація системно буде покращуватися, тобто буде спостерігатися зменшення кількості хворих, то давайте по лінії Міністерства охорони здоров’я України ставити питання: якщо не буде необхідності у локдауні, то його не треба вводити. Зараз треба відповідально слідкувати за статистикою. У нас ще є один-два тижні, щоб визначитися з цим. І все ж таки, якщо не буде необхідності, то завчасно, за декілька днів, поставити питання перед профільним Міністром, щоб він ініціював відміну цього урядового рішення. Оскільки локдаун – це серйозний удар по економіці, по конкретним людям, які просто не отримають зарплату. Допомога у 8 тисяч - добре, але самостійно бізнес заробив би більше, - зазначив Владислав Атрошенко.

Ольга Малець нагадала, що сьогодні очікується поставка 10 концентраторів для чернігівських лікарень, які визначені для лікування хворих на Covid-19. Тобто тепер загалом у "ковідних" відділеннях міських комунальних лікарень буде 236 ліжок з кисневою підтримкою. Також паралельно ведеться робота щодо збільшення кількості стаціонарних кисневих точок.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.

Понад 49,7 мільйонів стягнутих гривень – показник результативності державних виконавців області

Понад 49,7 мільйонів стягнутих гривень – показник результативності державних виконавців області 10:47

У своїй діяльностідержавні виконавці забезпечують реальну дію правових норм, застосовуючи при цьому заходи примусу, санкціоновані державою.