Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 січня, 10:15:13

Проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2021 рік погоджений виконкомом

11.12.2020   12:45Агенцiя

Проєкт бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2021 рік сьогодні, 10 грудня, погоджений виконавчим комітетом Чернігівської міської ради.

- Не зважаючи на те, що головний кошторис держави ще не прийнято, в нас е як право так і обов’язок до 25 грудня поточного року затвердити бюджет нашого міста на 2021 рік. 26 листопада Кабінет Міністрів схвалив і подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на друге читання. Там передбачаються, зокрема, такі показники як індекс споживчих цін на наступний рік – 7,3 та зростання мінімальної заробітної плати з 5 тисяч, які діють з 1 вересня, до 6 тисяч з 1 січня. І було анонсовано підвищення до 6,5 тис. з 1 липня, але в доопрацьованому проєкті це вводиться тільки з 1 грудня. Усі ці показники враховані в нас у проєкті міського бюджету на наступний рік, - пояснила керівниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

Також, додала вона, проєкт бюджету враховує те, що в Чернігові продовжили дію пільгової ставки податку для ФОП другої групи на рівні 18%.

У результаті, загальний обсяг доходів бюджету міста на наступний рік обраховується у 2,9 млрд грн. (з яких 501,7 млн грн. - освітня субвенція).

Збільшення власних надходжень бюджету прогнозується на 10% (до 2,4 млрд грн.). Левову частку в них складає ПДФО.

- На жаль, всі ці цифри не походять зі зростання тонн, метрів, кубів продукції. Хоча я би саме в цьому хотів побачити зростання. Загалом же, за невеликим винятком, є падіння по всіх галузях економіки України, - прокоментував озвучені цифри чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

У частині місцевих податків і зборів очікуються надходження на рівні 672 млн грн. Майже 60% цих надходжень – це єдиний податок, якого прогнозується отримати за рік 398 млн грн. Окрім того, 36% - надходження від плати за землю (за розрахунками – 242 млн грн).

Що стосується бюджету розвитку, то очікувані надходження до нього складають суму в 5 разів меншу ніж у цьогоріч – у зв’язку з тим, що в Україні скасовується сплата забудовниками коштів пайової участі на розвиток інфраструктури населених пунктів. Обсяг бюджету розвитку в 2021 році передбачений у 5 млн 550 тис. грн.

Видаткова частина міського бюджету на 2021 рік, яка напряму залежить від дохідної, прогнозується на рівні 2,9 млрд грн. Майже 46% з них складають видатки на сферу освіти.

Не зважаючи на обмеженість фінансового ресурсу, в міському бюджеті на наступний рік у повному обсязі забезпечені видатки на оплату праці, на енергоносії, харчування школярів та інші захищені статті видатків.

Докладніше про інші напрямки видатків у проекті міського бюджету ми розповімо окремо.

Але серед видатків бюджету буде наприклад, такий, як «реверсна дотація», тобто перерахування в держбюджет коштів місцевого у зв’язку з «горизонтальним вирівнюванням». І це перерахування для Чернігова збільшиться в 1,6 рази (з  21 до 35 млн грн.). Попри те, що суми поки не фатальні для міста, міський голова публічно звернув увагу на цей момент, назвавши його ще одним прикладом де мотивації з боку держави.

- Ми більше будемо збирати податків – і зросте реверсна дотація. Хоча повинно бути навпаки, для громад повинен бути стимул збирати більше власних податків і витрачати їх на розвиток, - підкреслив він.

Роблячи підсумок представленню проекту, керівниця фінуправління зазначила, що міський бюджет на 2021 рік є збалансованим і повністю, виходячи з прогнозу фінансових ресурсів, спрямовується на найпріоритетніші потреби міста.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Ведення вагітності та пологи. Результати пресбрифінгу НСЗУ

Ведення вагітності та пологи. Результати пресбрифінгу НСЗУ 10:06

З 1 квітня 2020 року жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність. У свого сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. Крім того, українки мають право на вибір гінеколога, який буде вести вагітність, та вибір пологового будинку, в якому народжувати. При цьому місце проживання чи прописки не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг

Конкурс для ЗМІ на тему доступних адміністративних послуг 09:47

Програма «U-LEAD з Європою», напрям з покращення якості надання адмінпослуг для населення, продовжує конкурс журналістських робіт для ЗМІ «Наближаючи послуги» до 11 лютого 2021 року.

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки

Захисники монументалізму: як у Чернігові рятують унікальні мозаїки 09:43

Бачили картини з камінців на стінах будівель? Їх створили художники 1960-1990-х років. Подібні мозаїки митців Х-ХІІІ століття і досі прикрашають храми України. Вони пережили війни, стихійні лиха, різні режими, але в сучасному міському просторі більш нові роботи, виконані тими ж візантійськими техніками, виявилися зайвими. В останні 10 років їх активно знищують.

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину

Візит заступника міністра розвитку громад та територій України на Чернігівщину 09:08

16 січня заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря в рамках робочої поїздки на Чернігівщину ознайомився з ходом реставрації будівлі обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм у Чернігові та огляд території у Новгород-Сіверському, де незабаром має розпочатися будівництво майбутньої набережної.