Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:45:55

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

05.12.2020   12:14Агенцiя

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

Парадоксальна ситуація: Линовиця та громада в цілому мають прекрасні можливості для розвитку туризму та активного відпочинку –ставки, два старовинні парки (Якова де Бальмена, Жевахівщина), пов’язані  з іменами видатних українських діячів, починаючи з Т.Г. Шевченка. Однак через господарську діяльність цей напрямок майже не розвинений. Отже як мінімізувати її шкідливий вплив, підняти туризм, рекреацію і одночасно не втратити виробництво.

Можливості для розв’язання цього подвійного ребусу привернули увагу 25 учасників зазначеного семінару, серед яких – місцеві підприємці, представники цукрового заводу та інші жителі с. Линовиці.

Відкрив семінар селищний голова Віталій Нестерко, який наголосив на важливості залучення мешканців громади до активної участі в її житті із залученням відповідних форм організації такої діяльності.

Далі мова про йшла громадянське суспільство, форми та механізми його участі (партисипації) в місцевому самоврядуванні. В інтерактивній формі учасники семінару спробували з’ясувати, які об’єднання з охорони навколишнього середовища можна створити, існуючі для цього законодавчі підстави та яку допомогу можуть надати органи місцевого самоврядування. На їхню думку, для громадських організації нема нічого неможливого в реалізації місцевих ініціатив, наприклад, у збереженні чистоти, відновленні привабливості природних об’єктів. Звернули увагу нас досвід сусідньої Польщі, де такі формі дуже розвинені.

Були розглянуті форми участі громадськості в розробці, реалізації місцевої екологічної політиці та проведенні громадського екологічного моніторингу.

За допомогою неформального опитування визначили найбільш хвилюючі мешканців громади проблеми:
1. Стан каскаду ставків на теренах громади.
2. Сезонні проблеми, повязані з виробництвом цукру на заводі.
3. Стан питної води та системи водогону в цілому.
4. Забруднення території побутовим сміттям.

Учасники семінару відзначили актуальність нової для них інформації, зокрема щодо впливу громадськості на вирішення екологічних проблем та міжнародний досвід. Вони виявили бажання на практиці спробувати нові методи, але водночас існує необхідність кращого інформування про стан екологічної ситуації, пошуку механізмів вирішення проблем зі сміттям, очищення ставків та залучення необхідних ресурсів.

НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.