Небезпека поряд з нами
Зараз багато людей користуються люмінесцентними лампами, проте мабуть не всі знають, а можливо і не хочуть, що з ними робити коли вони стають непридатними до використання.

Підтвердженням цьому стало повідомлення, яке надійшло за телефоном до Держекоінспекції у Чернігівській області від небайдужих до існуючих проблем жителів м.Чернігова.
Оперативно відреагувавши на отриману інформацію, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області під час проведення перевірки виявлені відпрацьовані люмінесцентні лампи в кількості близько 250 штук, в лісовому масиві на прилеглій території до автодороги Чернігів - Гомель (100 м праворуч від пам'ятника "Жертвам репресій").
Власника цих відходів встановити не вдалося, а відтак - відходи, що не мають власника або власник яких невідомий - вважаються безхазяйними. Але судячи з кількості викинутих ламп, ймовірно вони належать якомусь підприємству.
Керуючись ст. 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" Держекоінспекцією у Чернігівській області направлено лист Голові Чернігівської райдержадміністрації та Голові комісії по безхазяйним відходам щодо вжиття заходів стосовно ліквідації з подальшою демеркурізацією вищезазначених безхазяйних відходів.
Варто нагадати, що люмінесцентні лампи належать до першого класу відходів - надзвичайно небезпечні.
Без перебільшень, небезпека від розбитої (пошкодженої) люмінесцентної лампи є надзвичайною, оскільки в одній компактній люмінесцентній лампі міститься 4 мг ртуті, які утворюють таку кількість парів важкого металу, яких вистачить для формування достатньої для гострого отруєння людини "атмосфери" у 20 кубометрах повітря.
Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.
Оскільки дане питання надзвичайно актуальне, варто нагадати, що в нашому регіоні збором відпрацьованих люмінесцентних ламп мають право займатися ПП "ДОН-БАС" та ПАТ "Чернігівське Хімволокно".
Довідково: Згідно з чинним законодавством за недотримання вимог щодо поводження з відходами на фізичних осіб накладаються штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).