Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 16:07:23

Небезпека поряд з нами

12.10.2012   13:31

Зараз багато людей користуються люмінесцентними лампами, проте мабуть не всі знають, а можливо і не хочуть, що з ними робити коли вони стають непридатними до використання.

Підтвердженням цьому стало повідомлення, яке надійшло за телефоном до Держекоінспекції у Чернігівській області від небайдужих до існуючих проблем жителів м.Чернігова.

Оперативно відреагувавши на отриману інформацію, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області  під час проведення перевірки виявлені відпрацьовані люмінесцентні лампи в кількості близько 250 штук, в лісовому масиві на прилеглій території до автодороги Чернігів - Гомель (100 м праворуч від пам'ятника "Жертвам репресій").

Власника цих відходів встановити не вдалося, а відтак - відходи, що не мають власника або власник яких невідомий - вважаються безхазяйними. Але судячи з кількості викинутих ламп, ймовірно вони належать якомусь підприємству.

Керуючись ст. 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" Держекоінспекцією у Чернігівській області направлено лист Голові Чернігівської райдержадміністрації та Голові комісії по безхазяйним відходам щодо вжиття заходів стосовно ліквідації з подальшою демеркурізацією вищезазначених безхазяйних відходів.

Варто нагадати, що люмінесцентні лампи належать до першого класу відходів - надзвичайно небезпечні.

Без перебільшень, небезпека від розбитої (пошкодженої) люмінесцентної лампи є надзвичайною, оскільки в одній компактній люмінесцентній лампі міститься 4 мг ртуті, які утворюють таку кількість парів важкого металу, яких вистачить для формування достатньої для гострого отруєння людини "атмосфери" у 20 кубометрах повітря.

Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

Оскільки дане питання надзвичайно актуальне, варто нагадати, що в нашому регіоні збором відпрацьованих люмінесцентних ламп мають право займатися ПП "ДОН-БАС" та ПАТ "Чернігівське Хімволокно".

Довідково: Згідно з чинним законодавством за недотримання вимог щодо поводження з відходами на фізичних осіб накладаються штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї 12:24

Відомий чернігівський мандрівник, журналіст і письменник Олександр Волощук написав і видав книгу "Парагвайське щастя", в якій розповів про життя українців у Парагваї в період з 1937 по 2017 рік.

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19 12:15

У Чернігові минулого тижня спостерігалося стрімке збільшення захворілих на Covid-19. Так, за тиждень захворіло 506 містян, це в 2 рази більше ніж на початку січня.

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу 11:52

У минулому році спеціалісти Чернігівської міської державної лікарні ветмедицини вакциною Рабістар щепили від сказу 3121 тварину (у тому числі 610 – в результаті щорічної весняної кампанії профілактичних щеплень).

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства 11:44

Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (далі - ККУ) кримінальна відповідальність настає у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.

Коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Коли щеплювати дитину від поліомієліту? 11:38

Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини