Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 21:08:45

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів

02.12.2020   14:13Агенцiя

Чарівна Десна – це безцінний спадок, про який кожен з нас має дбати, аби зберегти для наступних поколінь.

• Десна — перша за довжиною і друга за водністю притока річки Дніпро. Довжина річки становить 1130 км, в межах України — 575 км.
• Площа водозбірного басейну річки Десна на території України становить майже 34 тис. км², тут формується 1/5 річного стоку Дніпра.
• У басейні р. Десна зосереджені найбільші запаси прісних підземних вод в Україні, котрі є основним джерелом задоволення питних і господарських потреб.
• Деснянська вода використовується для водопостачання населених пунктів. Понад 60% питної води для м. Київ надходить з Десни.
• Русло Десни схильне до меандрування. Мальовничі вигини річки (меандри) здавна надихали людей на створення однойменного орнаменту.
• Найдавніший у світі зразок «меандру», знайдений на місці Мезинської стоянки на березі Десни, є однією із найунікальніших археологічних пам’яток.
• Завдяки розгалуженій системі судноплавних приток, басейн Десни став опорою становлення Української державності за часів Київської Русі.
• Високі деснянські пагорби зростили такі могутні давньоруські міста як Новгород-Сіверський та Чернігів.
• Десна — остання велика рівнинна річка України, що не зарегульована, завдяки цьому зберігається природний гідрологічний режим.
• Біом Десни налічує більш ніж 35 видів риби, серед яких стерлядь та марена, котрі занесені до Червоної книги України.
• Вздовж Десни пролягає шлях, яким мігрує багато видів європейських перелітних птахів – так званий Деснянський екологічний коридор.
• Долина Десни включена до Смарагдової мережі Європи як територія особливого природоохоронного значення.
• Численні багатовікові пам’ятки на берегах Десни, мальовничі ландшафти та незаймане русло створюють ідеальні умови для задоволення рекреаційних потреб.
• У 2018 році за підтримки Державного агентства водних ресурсів України започатковане святкування щорічного івенту — Дня Десни. Мета заходу – екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів і привернення до екологічних проблем уваги представників влади та бізнесу.

За матеріалами Деснянського басейнового управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.