У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми
У Чернігові затвердили Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2021-2023 роки.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, за рахунок коштів міського бюджету міста Чернігова становить 1 368,4 тис. грн. Відповідне рішення прийняте на засіданні другої сесії Чернігівської міської ради восьмого скликання сьогодні, 1 грудня.
Наразі у місті проживає 46,7 тисяч дітей, з яких 378 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, більше 1300 дітей з інвалідністю, 32 дитини, один з батьків яких загинув в районі проведення АТО/ООС, більше 4 тис. дітей проживають у багатодітних сім’ях, близько 560 дітей зареєстровані, як внутрішньо переміщені, більше 100 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Соціальний захист дітей являє собою систему заходів правового, організаційного, фінансового плану, що спрямовані на забезпечення їх безпеки у повсякденному житті та призначені для здійснення допомоги дітям, які з різних причин залишаються позбавленими повністю або частково тих пільг і послуг, що необхідні для їх нормального життя.
Пріоритетною для міста формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є опіка/піклування. Проводиться робота щодо розвитку інших сімейних форм виховання - таких як прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 303 дитини перебуває під опікою, піклуванням, 15 дітей – у 9 прийомних сім’ях і 29 дітей – у 5 дитячих будинках сімейного типу. Всього сімейними формами виховання охоплено 347 дітей згаданої вище категорії, це 92% від їх загальної кількості. Лише 31 дитина перебуває в інтернатних, спеціальних, та інших державних закладах для дітей (8%).
Також однією з пріоритетних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення, внаслідок якого вони набувають прав рідних дітей та позбуваються статусу дитини-сироти. У поточному році усиновлено 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Соціальні та економічні умови, що на сьогодні склалися в державі, призвели до такого явища як безпритульність і бездоглядність дітей, соціальне сирітство. Основною причиною цього явища є неспроможність сім’ї виконувати виховні функції. Асоціальна поведінка батьків, зловживання алкоголем, ухилення від виховання дітей, жорстоке поводження з дітьми призводять в кінцевому результаті до позбавлення їх батьківських прав. З метою попередження соціального сирітства забезпечується раннє виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Ведеться робота щодо популяризації такої тимчасової форми влаштування дітей, як патронатні сім’ї. У місті створено дві патронатні сім’ї, у яких на тимчасовому влаштуванні перебувало 9 дітей.
Вживаються заходи щодо захисту житлових прав дітей, а саме: контроль за дотриманням житлових і майнових прав дітей; участь у вирішенні питання постановки на квартирний облік та забезпеченні житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Виконання програми дасть змогу забезпечити, зокрема, оптимальне функціонування системи соціального захисту дітей у місті, здійснення комплексу заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх інтелектуального і духовного розвитку, підтримки сімей з дітьми. Також інформування громадськості з питань подолання дитячої бездоглядності і безпритульності, захисту прав дітей, у тому числі житлових, розвитку сімейних форм виховання, пропаганди здорового способу життя серед неповнолітніх тощо.
Відповідно до цієї міської Програми підтримка сімей з дітьми зазначених категорій передбачає, зокрема, виплату матеріальної допомоги, виплату допомоги випускникам загальноосвітніх навчальних закладів та підтримку обдарованих дітей. Крім того, кошти за Програмою передбачені й на підготовку і проведення святкових заходів до Дня усиновлення, Дня захисту дітей, до Новорічних та Різдвяних свят
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство 12:05
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37
У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25
Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46
Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.
На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45
Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.