Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 квітня, 00:06:33

Доведено факт незаконності передачі в користування земель лісового фонду поблизу Київського водосховища

01.12.2020   08:01Агенцiя

Козелецький районний суд області задовольнив позов Чернігівської обласної прокуратури, визнавши недійсними розпорядження обласної державної адміністрації та договір оренди земельної ділянки площею 0,5 гектарів.

Прокуратурою встановлено, що у 2016 році Чернігівською облдержадміністрацією прийнято розпорядження про надання в оренду громадянину земельної ділянки для сінокосіння строком на 49 років. Ділянка відведена за рахунок земель водного фонду на території Козелецького району. На підставі виданого розпорядження з фізособою укладено договір оренди.

Водночас, відповідно до матеріалів лісовпорядкування та правовстановлюючих документів, зазначена земельна ділянка перебуває в постійному користуванні державного підприємства «Остерське лісове господарство» поблизу Київського водосховища з цільовим призначенням - для ведення лісового господарства.

За таких обставин вона не могла передаватися в оренду як землі водного фонду для сінокосіння без зміни її цільового призначення та дозволу постійного лісокористувача.

Крім того, прокуратурою встановлено вибуття майже 150 га земель лісового фонду з користування державного підприємства «Остерське лісове господарство» та подальшої передачі окремих ділянок у приватну власність. З метою усунення виявлених порушень завершується оформлення процесуальних документів для звернення до суду щодо їх повернення цих у розпорядження держави.

Примітка: матеріали вивчення за цим фактом стали підставою для внесення обласною прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення з правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 19:10

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 20 квітня зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 19 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 19 нових випадків COVID-19 19:00

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 20 квітня зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Чернишов озвучив культурні проєкти, включені у

Чернишов озвучив культурні проєкти, включені у "Велике будівництво". Які з Чернігівщини? 18:21

Культура – новий напрям у Програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». У 2021 році планується відновлення 20 об’єктів культурного спрямування.

Перед початком роботи четвертої сесії облради восьмого скликання відбулися засідання постійних комісій

Перед початком роботи четвертої сесії облради восьмого скликання відбулися засідання постійних комісій 17:06

Депутати проаналізували питання порядку пленарного засідання, які стосуються бюджетної сфери, управління та розпорядження комунальною власністю, використання лісових ресурсів, природно-заповідного фонду області.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 413 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 413 осіб 16:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 20 квітня в області щеплено першою дозою 8579 людей, з них: вакциною AstraZeneca щеплено 8166 осіб, вакциною CoronaVac — 239 та вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 174.