В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику
13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Право на відкриття надали начальнику управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександру Шевчуку та сину підпільника – Дмитру Михайленку.
В церемонії взяли участь члени обласної ради ветеранів, родичі та жителі міста.
Михайленко Олександр Дмитрович
(1916-1985)
З початком окупації Чернігова Олександр Михайленко організував підпільну групу для боротьби з німецькими нацистами.
В своїй роботі підпільники особливу уваги приділяли залізниці. Вони вели розвідку в напрямку Ніжин - Чернігів, Чернігів - Гомель, Чернігів - Овруч. За період з червня по вересень 1943 р. тричі підірвали поїзди і паровози на лінії Чернігів - Ніжин, Ніжин - Бахмач - двічі і на лінії Чернігів - Гомель.
За час встановлення контактів з розвідною групою Гнєдаша підпільники Чернігова зірвали монтаж сушильного заводу, склали план німецьких укріплень на Десні, не дали можливість окупантам відродити в повному обсязі жодної фабрики, жодного заводу (вивели з ладу на час німецьку міжміську телефонну станцію).
В кінці серпня 1943 року, коли фронт наблизився до Чернігівщині, група розвідників на чолі з Кузьмою Гнєдаш перейшла в розпорядження штабу Центрального фронту, яким командував Костянтин Рокоссовський. Тоді ж на конспіративній квартирі Олександра Кириловича Кирюши по вулиці Будьонного, 2 за наказом Кіма була встановлена рація. Резидент Олександр Михайленко та радист Михайло Панфілов забезпечували її роботу. Через кожні три години в Центр надходила інформація про розташування оперативних резервів ворога, про стан оборонних рубежів, про наявність тилових баз постачання, артилерії, танків, піхоти, окопів тощо.
21 вересня 1943 року о п'ятій годині ранку Центр прийняв останні повідомлення про вступ радянських військ до Чернігова. Михайло Панфілов отримав розпорядження разом з Михайленко прибути в управління контррозвідки (Смерш) будь якої дивізії.
Підпільники під керівництвом Михайленка внесли неабиякий вклад в зруйнуванні планів ворога, а їх подвиги, любов до Вітчизни є прикладом для сьогоднішнього і майбутніх поколінь чернігівців.
Чернігівська обласна організація ветеранів України
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.