Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:16:40

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

26.11.2020   12:38Агенцiя

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Право на відкриття надали начальнику управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександру Шевчуку та сину підпільника – Дмитру Михайленку.

В церемонії взяли участь члени обласної ради ветеранів, родичі та жителі міста.

Михайленко Олександр Дмитрович
(1916-1985)

 
З початком окупації Чернігова Олександр Михайленко організував підпільну групу для боротьби з німецькими нацистами.

В своїй роботі підпільники особливу уваги приділяли залізниці. Вони вели розвідку в напрямку Ніжин - Чернігів, Чернігів - Гомель, Чернігів - Овруч. За період з червня по вересень 1943 р. тричі підірвали поїзди і паровози на лінії Чернігів - Ніжин, Ніжин - Бахмач - двічі і на лінії Чернігів - Гомель.
За час встановлення контактів з розвідною групою Гнєдаша підпільники Чернігова зірвали монтаж сушильного заводу, склали план німецьких укріплень на Десні, не дали можливість окупантам відродити в повному обсязі жодної фабрики, жодного заводу (вивели з ладу на час німецьку міжміську телефонну станцію).

В кінці серпня 1943 року, коли фронт наблизився до Чернігівщині, група розвідників на чолі з Кузьмою Гнєдаш перейшла в розпорядження штабу Центрального фронту, яким командував Костянтин Рокоссовський. Тоді ж на конспіративній квартирі Олександра Кириловича Кирюши по вулиці Будьонного, 2 за наказом Кіма була встановлена рація. Резидент Олександр Михайленко та радист Михайло Панфілов забезпечували її роботу. Через кожні три години в Центр надходила інформація про розташування оперативних резервів ворога, про стан оборонних рубежів, про наявність тилових баз постачання, артилерії, танків, піхоти, окопів тощо.

21 вересня 1943 року о п'ятій годині ранку Центр прийняв останні повідомлення про вступ радянських військ до Чернігова. Михайло Панфілов отримав розпорядження разом з Михайленко прибути в управління контррозвідки (Смерш) будь якої дивізії.

Підпільники під керівництвом Михайленка внесли неабиякий вклад в зруйнуванні планів ворога, а їх подвиги, любов до Вітчизни є прикладом для сьогоднішнього і майбутніх поколінь чернігівців.

Чернігівська обласна організація ветеранів України

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.