З робочим візитом у Чернігові перебували відповідальні керівники НСЗУ
18 листопада з робочим візитом у місті Чернігові та в Чернігівській області перебували відповідальні керівники Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
Це один з органів Міністерства охорони здоров’я, який, в основному, несе відповідальність за фінансування тих пакетів послуг, які надаються лікарями.
У рамках цього візиту в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної з чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком. Після розмови вони дали спільний коментар журналістам.
- Мета нашої зустрічі з паном головою – обговорення епідеміологічної ситуації щодо захворювання на COVID-19. Зараз на Чернігівщині ситуація контрольована, місцева влада робить усе щоби був щільний контроль за наданням медичних послуг, є місця в стаціонарах, є необхідні кошти, які в тому числі НСЗУ вчасно забезпечує, є забезпечення киснем. Наявні й проблемні питання, які поступово вирішуються. У тому числі – щодо забезпечення необхідними спеціалістами та інші, - сказала представниця НСЗУ.
- Якщо говорити про міські лікарні і про ковід, то сьогодні ми знаходимося в «червоній зоні» і маємо в абсолютних цифрах приблизно 930 хворих за два тижні. Якщо їх буде 1400 за два тижні – це та межа, після якої, як я на сьогодні бачу, вже лікарів не вистачатиме. Кількість ліжкомісць ми навіть розширимо, технічні засобами треба буде – докупимо, але обмеження є в лікарях. Якщо випадків стане більше ніж ця межа – певні категорії пацієнтів змушені будемо відправляти на амбулаторне лікування, а в стаціонар брати виключно людей за віком, з патологіями, з дуже тяжким перебігом хвороби. І такої картини як сьогодні - що ми маємо понад 400 ліжкомісць, а лежить до 300 хворих, з яких кисневими масками на постійній основі користується тільки 81 - тоді вже не буде.
Сьогодні ми «молимося» на НСЗУ, на бюджет, на державу, щоби в нас було фінансування до кінця року і в наступному році. Це насправді важлива складова. Друге – є певні технічні проблеми, бо всім потрібен в Україні кисень. Третє – час від часу є дефіцит певних ліків, але це вже не питання, за яке несе відповідальності НСЗУ.
Вони сьогодні побули в нас, подивилися, що ситуація загальна є контрольованою, робочою, не гірше ніж і в інших. Але я, маючи таку нагоду, зайвий раз звертаюся до чернігівців. Я вас прошу докласти всіх зусиль до того, щоби вберегтися від зараження і стримати цю хвилю надходження хворих, - прокоментував міський голова.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39
4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.
За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)
На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31
Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.
Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30
Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.
5 березня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression