Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 10:01:50

Розумне освітлення OWLET у Новоселівці дозволяє економити до 50% електроенергії

16.11.2020   11:47Агенцiя

Майже рік як на трасі Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч у селі Новоселівка, що під Черніговом, працює система розумного освітлення.

Висока інтенсивність транспорту на цій ділянці вимагала вжиття заходів підвищеної безпеки. Саме тут сконцентрований кількатисячний потік легкових автівок, пасажирських автобусів та великоваговиків, що транзитом через Чернігів їдуть до інших регіонів України та до міжнародних КПП.

Після ремонту покриття будо прийнято рішення про необхідність повністю освітлити цю ділянку траси. Уперше при освітленні доріг державного значення у Новоселівці було застосовано технологію розумного освітлення Owlet, яка реагує на рух автівок та в залежності від інтенсивності транспортного потоку змінює яскравість світла. Підрядна організація - ТОВ "Інтерком".

Як працює ця система Owlet (відео)? Регулюють ступінь освітлення три датчики, встановлені на початку, в кінці та посередині населеного пункту. На під'їзді до села автівку зустрічає перший датчик. Він отримує сигнал, що необхідно підвищити яскравість освітлення. Водночас передає інформацію на наступний датчик, що необхідно буде увімкнути світло на повну потужність на наступній ділянці. І так далі. Завдяки тому, що рівень освітлення регулюється інтенсивністю трафіку автомобільного транспорту, економиться до 50% спожитої електроенергії.

Schreder Owlet IoT - система віддаленого керування для моніторингу, обліку та управління мережею зовнішнього освітлення. Через веб-інтерфейс здійснюється управління кожним світильником у будь-який час. Система дозволяє в режимі онлайн відстежувати робочий стан, споживання енергії та можливі перебої в роботі світильників. Завдяки датчикам та заздалегідь запрограмованим сценаріям система дистанційного управління освітленням Owlet система самостійно налаштовує рівень освітлення в потрібний час в потрібному місці.

Наразі ця технологія освітлення застосована уперше у Чернігівській області, та й по Україні її ще не так широко використовують. Служба автомобільних доріг у Чернігівській області вивчає її ефективність та можливості подальшого застосування при освітленні ділянок доріг державного значення.

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67

Велике будівництво на Чернігівщини: міст через Остер - один із семи, які оновлюється під час ремонту траси Р-67 09:21

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України

Чернігівщина серед найкращих з розвитку олімпійського руху у всеукраїнському рейтингу НОК України 09:27

13 квітня відбулося засідання Комісії «Осередки НОК» Національного олімпійського комітету України. Зустріч в онлайн-форматі пройшла під головуванням очільника Комісії Володимира Ковальова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:14

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини

Голова облдержадміністрації Анна Коваленко провела чергову зустріч з представниками громад Чернігівщини 09:03

13 квітня на нараду до облдержадміністрації були запрошені керівники ОТГ Чернігівського району.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: Ремонт дороги з Ніжина до Прилук завершать наприкінці травня 08:53

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Чернігівській області.