Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 09:23:13

Зареєструвати новонароджену дитину в Чернігові тепер просто

09.11.2020   14:53Агенцiя

У Чернігові віднедавна зареєструвати народження своєї дитини батьки можуть самостійно, скориставшись електронною системою реєстрації новонароджених "єМалятко" на порталі "Дія". Тут також є можливість отримати свідоцтво про народження дитини та замовити до 9 інших державних послуг, потрібних у зв'язку з її народженням.

no comments

no comments

Крім того, послугу можна отримати й офлайн. Для цього треба звернутися до адміністратора послуги єМалятко безпосередньо в пологовому будинку, ЦНАП чи відділі ДРАЦС за місцем народження дитини чи місцем реєстрації батьків. У такому разі документи подаються заявником у паперовій формі особисто або поштовим відправленням. Сервіс "єМалятко" діє у Чернігівському міському та районному відділах державної реєстрації актів цивільного стану. Ознайомитися з переліком необхідних документів можна й на порталі адміністративних послуг м.Чернігова.

Наразі вже у 280 пологових будинках по всій Україні, включаючи й Чернігівський міський пологовий, видають електронні медичні висновки про народження. А це означає, що все більше родин з немовлятами можуть отримати послугу єМалятко онлайн. У нашому місті вона запроваджена з червня цього року. І онлайн-послугою вже скористалися більше 500 батьків з Чернігівської області.

Такий медвисновок, який складається з 16 латинських літер та цифр, які вносять до заяви єМалятко, формує лікар. А його номер надсилається мамі у смс. Цей електронний документ містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження.

Ще обов'язковим для оформлення онлайн-заяви є наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) у одного з батьків, якщо батьки дитини перебувають у шлюбі та мають спільне прізвище. Якщо ж батьки дитини не одружені та/або мають різні прізвища, заяву єМалятко повинні підписати мати й батько.

За наявності медвисновку додатково можна замовити послугу з внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів. Педіатр або сімейний лікар вже бачитиме в електронній системі дані та інформацію про здоров'я малюка.

Проєкт єМалятко реалізується Програмою EGAP, яка впроваджена за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

В області відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

В області відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 09:14

26 січня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

На Чернігівщині перевірять, як дотримуються пожежної та техногенної безпеки заклади для людей похилого віку

На Чернігівщині перевірять, як дотримуються пожежної та техногенної безпеки заклади для людей похилого віку 09:08

У зв’язку з трагедією, що сталася у Харкові, коли під час пожежі у пансіонаті «Золотий час» загинули 15 осіб, Президент України дав доручення створити державну комісію, яка з'ясовуватиме причини трагедії. Крім того, у Мінсоцполітики заявили, що терміново почнуть проводити перевірки подібних установ.

Презентували виставку

Презентували виставку "Українська революція 1917-1921: регіональний вимір" 08:18

22 січня в Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено презентацію виставки Українського інституту національної пам’яті «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір».

З підприємства стягнуто майже 70 тисяч гривень плати за порушення правил проїзду автомобільними дорогами

З підприємства стягнуто майже 70 тисяч гривень плати за порушення правил проїзду автомобільними дорогами 08:09

Господарський суд Київської області задовольнив позов Чернігівської обласної прокуратури, заявлений в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті, про стягнення із товариства з обмеженою відповідальністю плати за перевезення транспортним вантажу з перевищенням максимальних вагових параметрів.