Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 09:56:55

Здійснюється системний контроль за станом довкілля

03.11.2020   12:11Агенцiя

В режимі онлайн відбулося засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області. Основна тема обговорення стосувалася стану довкілля області та шляхів його поліпшення.

– Важливою складовою в забезпеченні сталого розвитку будь-якого регіону є охорона та збереження стану його навколишнього середовища. Для своєчасного реагування на екологічні виклики та проблеми в області здійснюється екологічний моніторинг, – зауважила директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, заступник голови комісії Катерина Сахневич.

Крім того, мова йшла про результати моніторингових досліджень, проведених за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та післяпроєктного моніторингу, який здійснюють суб’єкти господарювання після проходження процедури оцінки впливу на довкілля.

Про проблемні питання очищення стічних вод на території області розповіла в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба.

Серед розглянутих питань – агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення Чернігівської області, в тому числі розподіл площ ґрунтів за реакцією ґрунтового розчину та вмістом рухомих сполук мікроелементів.

Також на засіданні були озвучені результати моніторингових досліджень, проведених на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

За результатами засідання прийнято рішення щодо подальшого проведення моніторингових досліджень відповідно до відомчих моніторингових програм та консолідації зусиль профільних служб, в тому числі здійснення обміном інформацією, для оперативного реагування і прийняття управлінських рішень.

Крім того, найближчим часом для недопущення забруднення довкілля питання очищення стічних вод на території області більш детально буде розглянуто та проаналізовано на спільній онлайн нараді за участю фахівців Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, РДА, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: до уваги водіїв: з 26 по 31 січня - перекриття руху по вул. Пушкіна

Чернігів: до уваги водіїв: з 26 по 31 січня - перекриття руху по вул. Пушкіна 09:38

Управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції забезпечить нагляд за організацією руху транспорту.

В області відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

В області відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 09:14

26 січня Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації буде проводитись комплексна технічна перевірка територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та учбових повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

На Чернігівщині перевірять, як дотримуються пожежної та техногенної безпеки заклади для людей похилого віку

На Чернігівщині перевірять, як дотримуються пожежної та техногенної безпеки заклади для людей похилого віку 09:08

У зв’язку з трагедією, що сталася у Харкові, коли під час пожежі у пансіонаті «Золотий час» загинули 15 осіб, Президент України дав доручення створити державну комісію, яка з'ясовуватиме причини трагедії. Крім того, у Мінсоцполітики заявили, що терміново почнуть проводити перевірки подібних установ.

Презентували виставку

Презентували виставку "Українська революція 1917-1921: регіональний вимір" 08:18

22 січня в Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено презентацію виставки Українського інституту національної пам’яті «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір».