Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 05:39:46

Здійснюється системний контроль за станом довкілля

03.11.2020   12:11Агенцiя

В режимі онлайн відбулося засідання Комісії з питань моніторингу довкілля Чернігівської області. Основна тема обговорення стосувалася стану довкілля області та шляхів його поліпшення.

– Важливою складовою в забезпеченні сталого розвитку будь-якого регіону є охорона та збереження стану його навколишнього середовища. Для своєчасного реагування на екологічні виклики та проблеми в області здійснюється екологічний моніторинг, – зауважила директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, заступник голови комісії Катерина Сахневич.

Крім того, мова йшла про результати моніторингових досліджень, проведених за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та післяпроєктного моніторингу, який здійснюють суб’єкти господарювання після проходження процедури оцінки впливу на довкілля.

Про проблемні питання очищення стічних вод на території області розповіла в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба.

Серед розглянутих питань – агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення Чернігівської області, в тому числі розподіл площ ґрунтів за реакцією ґрунтового розчину та вмістом рухомих сполук мікроелементів.

Також на засіданні були озвучені результати моніторингових досліджень, проведених на території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

За результатами засідання прийнято рішення щодо подальшого проведення моніторингових досліджень відповідно до відомчих моніторингових програм та консолідації зусиль профільних служб, в тому числі здійснення обміном інформацією, для оперативного реагування і прийняття управлінських рішень.

Крім того, найближчим часом для недопущення забруднення довкілля питання очищення стічних вод на території області більш детально буде розглянуто та проаналізовано на спільній онлайн нараді за участю фахівців Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, Деснянського басейнового управління водних ресурсів, РДА, міських рад та об’єднаних територіальних громад.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини