Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 січня, 05:29:32

Завершено фітосанітарний моніторинг

02.11.2020   11:06Агенцiя

Відповідно до плану фітосанітарного моніторингу фахівці відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки обстежили земельні угіддя та лісонасадження на площі 271,7 тисячі гектарів щодо наявності регульованих шкідливих організмів.

Обстеження проводились візуально і за допомогою феромонних пасток, яких отримано 510 штук на 25 видів карантинних організмів. При цьому виявлено нові вогнища американського білого метелика (10 га) та амброзії полинолистої (211,25 га).

Разом з тим проводилась ревізія карантинних вогнищ. Зокрема, обстежено понад 80 гектарів площ на виявлення американського білого метелика, майже 600 гектарів - золотистої картопляної нематоди, більше 1895 гектарів - амброзії полинолистої, 111 з половиною гектарів - повитиці польової, 120 гектарів – на виявлення бактеріального в’янення кукурудзи, 57,1 - бурої гнилі картоплі та 305 гектарів – на пасмо льону.

При цьому зафіксована відсутність у старих вогнищах цих шкідливих організмів. В карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.

Також у відповідності до протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог експорту з України до Китайської Народної Республіки за звітний період проводились обстеження посівів сої, кукурудзи та ячменю та обстеження місць зберігання, з яких планується експорт об’єктів регулювання до КНР: це 23 підприємства, об’єм складів яких становить 1244 тисячі кубічних метрів.

На виконання рішення Євразійської Економічної Комісії та вимог Республіки Туреччина здійснювалась робота щодо визначення ділянок, вільних від регульованих шкідливих організмів. Станом на 1 жовтня 227 ділянок загальною площею понад 5516 гектарів зареєстровані відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 487 від 07.08.2012 року.

Згідно з поданими суб’єктами господарювання заявами на скасування ділянок та місць виробництва, вільних від регульованих шкідливих організмів, такого статусу позбавлені 757 ділянок загальною площею 23990 гектарів (ячмінь, картопля, соя, пшениця, кукурудза, лісонасадження) і  2 складські приміщення.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.