Є така професія – допомагати людям
У першу неділю листопада відзначають своє професійне свято – День працівника соціальної сфери – фахівці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській областіта його відділень(далі – управління).

руки
Цього року допомагати працюючим громадянам (застрахованим особам) Чернігівщини отримувати матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, за наслідками нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання доводиться в умовах пандемії, яка була спричинена гострою респіраторною хворобою COVID-19,та введеним карантином.
Управлінням було вжито необхідних заходів для стабільної роботи по здійсненню виплат, зокрема, забезпечено безконтактну та дистанційну форми подачі заяв-розрахунків для здійснення фінансування листків непрацездатності. Як наслідок, виплати матеріального забезпечення, зокрема оплата за лікарняними листками і допомоги по вагітності та пологах, здійснюються своєчасно та у повному обсязі.Кожна застрахована особа, як і раніше, отримує в разі травми або хвороби, у тому числі від COVID-19, компенсацію втраченого за період лікування заробітку.
За дев'ять місяців цього року управлінням надано допомогу по тимчасовій втраті працездатності 36,5 тис. працюючих громадян, яким виплачено майже 190 млн гривень. Серед них 1 939– працюючі жінки, які перебували у відпустціу зв'язку з вагітністю та пологами та отримали допомогу на суму майже 54,8 млн гривень.Застраховані особи, що працюють на підприємствах області, провели на лікарняних у зв’язку із травмами, хворобами, доглядом за хворими родичами або ізоляцією від COVID-19 520,2 тисячі днів, оплачуваних за кошти Фонду. Для компенсації втраченого за цей час заробітку було направлено 134,1 млн гривень.
З початку пандемії 1296 працюючих громадян Чернігівщини, зокрема 516 медиків, знаходились на самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Управлінням проведено оплату 9,5 тисячі днів ізоляції від коронавірусної хвороби.
Під постійним піклуванням управління перебувають 3 134 потерпіліна виробництві та члени їх сімей, серед яких 1 525 є особами з інвалідністю та 282– внутрішньо переміщені особи. Усі вони щомісяця отримують гарантовані державою страхові виплати у зв'язку зі стійкою втратою професійної працездатності та інші види допомог. Цього року сума таких виплат склала майже 62 мільйони гривень.
Варто зазначити, що у результаті змін, внесених до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з 18 квітня призупинено фінансування медичних і соціальних послуг та окремих виплат для потерпілих на виробництві, осіб з інвалідністю та застрахованих осіб на період дії карантину. Фонд продовжує нараховувати суми витрат на медико-соціальні послуги та здійснить усі виплати потерпілим після закінчення карантину або зняття обмежень.
Соціальна захищеність застрахованих осіб – основний напрям роботи управління, в структурі якого працює 125 висококваліфікованих спеціалістів, які своєю працею допомагають громадянам Чернігівщини отримувати матеріальне забезпечення та страхові виплати.
Володимир Нашиванько, в. о. начальника управління виконавчої дирекції Фондусоціального страхування України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.