Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:55:07

Як під час сезону полювання зменшити ризики небезпечних захворювань?

24.10.2020   11:14Агенцiя

Напередодні відкриття сезону полювання на копитних звірів (дикого кабана, козу, косулю), який розпочнеться на Чернігівщині 24 жовтня, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області попереджає про зростання ризику занесення з дикої фауни у населені пункти області, в тому числі і в господарства усіх форм власності, особливо небезпечних хвороб тварин.

Зважаючи на епізоотичну ситуацію в Україні із захворюваністю на африканську чуму свиней, мисливці мають дотримуватися правил особистої гігієни, дезінфікувати транспортні засоби при відвідуванні мисливських угідь (дезінфікуючими засобами у достатній кількості забезпечені районні та міські державні установи ветмедицини).

Слід розуміти відповідальність щодо ймовірного занесення АЧС на територію підсобних господарств, де утримуються свині та інші тварини.

Згідно з вимогами Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на африканську чуму свиней досліджуються усі загиблі дикі кабани (у тому числі тварини, які загинули внаслідок ДТП), а також відстріляні під час полювання чи проведення будь-яких інших заходів. Відібрані проби (селезінка та інші матеріали) обов’язково мають бути доставлені на дослідження до державних установ ветеринарної медицини.

Відповідно до п.2 ст.19 Закону України «Про ветеринарну медицину» користувачі мисливських угідь повинні інформувати найближчого державного інспектора чи лікаря про підозрілу (невластиву) поведінку тварин, випадки їхньої загибелі і чекати приїзду спеціалістів.

Для своєчасного лабораторного виявлення, оперативного реагування на випадки АЧС і недопущення поширення цього небезпечного захворювання територією Чернігівщини постійно здійснюється моніторинг африканської чуми свиней у дикій природі.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.