Чернігів: КП "ЧТУ" одержало 5 нових тролейбусів, придбаних містом цього року
П’ять нових тролейбусів чернігівського виробництва, придбаних нашим містом цього року, 16 жовтня передані Чернігівському тролейбусному управлінню урочисто – у присутності представників колективу заводу-виробника, чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, виконавчого директора заводу Олега Бойка.
Символічна передача відбулася біля стін заводу, де спочатку прозвучали слова подяки і привітання, а потім за кермо кожного тролейбуса сіли водії ЧТУ і повели їх у депо.
Десь через два тижні, після проходження техінспекції та реєстрації в податковій, ці нові машини вже виїдуть на міські маршрути. Зараз щодня в Чернігові пасажирів перевозять 64 тролейбуси, а завдяки поповненню їх щоденний випуск збільшать.
Загалом за останні 5 років місто Чернігів придбало вже 32 нових тролейбуси, причому всі, як і цього року – без залучення кредитів, закладаючи кошти на це в міському бюджеті. І всі ці роки купувалися саме тролейбуси місцевого виробника.
- Жодного тролейбуса не чернігівського виробництва ми не купляли. І я вважаю, що треба все-таки законодавчі зміни і преференції для свого виробника робить, тому що для бюджету вигідніше навіть трошки дорожче купляти місцевий виріб, тому що певні податки з ваших заробітних плат повертаються до цього самого бюджету, - зазначив міський голова у вітальному слові до машинобудівників.
Він подякував колективу за виконану роботу, побажав заводчанам замовлень і достойних зарплат. А також - висловив сподівання на швидке гарантійне і технічне обслуговування тролейбусів у випадках, якщо воно знадобиться.
- З вашої сторони, будь ласка, скорочуйте терміни на закупівлю необхідних запчастин, щоби в нас уся техніка, яка куплена, працювала в місті, - наголосив він.
Як розповів у коментарі журналістам виконавчий директор Чернігівського автозаводу, підприємство в цьому напрямку старається робити все від нього залежне. А тролейбуси з кожним роком вдосконалюються.
- Згідно з тендерною документацією, ця версія «Барвінків» більш повна в комплектації. На них вже встановлена система автоматичного мащення (буде автоматично змащувати передню вісь), GPS- трекер, система відеоспостереження (є дві камери в салоні) та система відеореєстрації. Також на цих тролейбусах покращене місце для роботи кондуктора, - сказав він.
На думку чернігівського міського голови, яку він публічно висловлював неодноразово і повторив під час цього заходу, нашому місту потрібно й надалі закуповувати як мінімум по 5-6 тролейбусів щороку.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression