Бігати мають документи, а не люди: про сервіс "єМалятко" на нараді в ОДА
Днями в Україні були видані перші електронні медичні висновки про народження дітей. Про це та про роботу сервісу «єМалятко» йшлося на сьогоднішній онлайн нараді Міністерства охорони здоров’я України. Участь у якій взяли перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний та заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко.

Підставою для реєстрації народження дитини є медична довідка від лікаря. Раніше вона була паперова, зараз її замінив модуль електронних медичних висновків в системі eHealth, отримати який можна одразу після пологів. Створити такий документ можуть лікарі акушер-гінекологи, неонатологи та педіатри. Однією з обов’язкових умов є наявність у матері електронного підпису.
За словами заступника міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослава Кучера, електронний медичний висновок новонародженого дозволить батькам не витрачати час на відвідування державних органів, а зробити все онлайн.
– Отже, зі створенням системи реєстрації медичного висновку, проєкт «єМалятко» стає повністю цифровим і доступним онлайн. Лише за однією заявою можна отримати одночасно близько 10 послуг, – зазначив Віталій Загайний.
Ці послуги включають державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію її місця проживання, призначення допомоги при народженні дитини. Також за допомогою "єМалятко" новонародженого реєструють в електронній системі охорони здоров’я та у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, присвоюється унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі. Якщо родина багатодітна, то через систему відбувається автоматичне отримання відповідних посвідчень та призначення допомог, гарантованої державою. Також визначається походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, встановлюється громадянство України.
До кінця року планується перевести у електронну форму лікарняний і запустити другий електронний медичний висновок про листок непрацездатності.
До того ж на основі першого медичного документа, формуватиметься картка дитини, і зникає необхідність відвідувати медзаклад для підписання декларації. Варто просто вказати особистий код дитини педіатру з яким вирішили укласти договір.
– Бігати мають документи, а не люди. На сьогодні цифрова трансформація пронизує усі сфери діяльності, з кожним днем цифровізується все більше державних послуг, таким чином, реалізовується ініційована Президентом програма "Держава у смартфоні", – підкреслив Віталій Загайний.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.