Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 лютого, 20:42:19

"Знову тінь на плетінь"

08.10.2012   11:39Агенцiя

Шановна редакція, надрукована стаття "Держфінінспекція Чернігівської області провела брифінг за результатами ревізії установ Держкомзему" від 08.10.2012 р. викликала глибоке здивування і занепокоєння уповноваженого органу виконавчої влади по земельних ресурсах Чернігівської області.

Висунуті звинувачення заступником начальника обласної Держфінінспекції Оленою Суржик на адресу землевпорядної служби області, м'яко кажучи, не відповідають дійсності.
Так звані фінансові порушення на суму 4,5 млн. грн. - це кошти спеціального фонду державного бюджету територіальних підрозділів Держкомзему, які перебували на рахунках Державного казначейства. Відповідно до частини другої статті 57 Бюджетного кодексу України, за відсутністю видаткових призначень наявні кошти було переведено із спеціального фонду до загального фонду державного бюджету. То, що втратив бюджет?
Витрати коштів у першому кварталі цього року здійснено у відповідності до доручення розпорядника вищого рівня, головного розпорядника цими коштами та Міністерства фінансів, а правомірність витрат підтверджено Казначейством.

Щодо успадкування іноземними громадянами земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то згідно статті 81 Земельного кодексу України іноземні громадяни можуть набувати права власності на земельні ділянки у разі прийняття спадщини. При цьому, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, протягом року підлягають відчуженню, а дата видачі і реєстрації державного акту стає датою відліку того терміну, протягом якого іноземець має цю земельну ділянку відчужити. Відповідно, іноземні спадкоємці сплачують до бюджету кошти пов'язані з оформленням спадку, реєстрації акту, земельний податок, а земля однаково залишиться в державі. То, про які збитки йде мова, і яка стаття закону порушена?

Згідно доведеної чисельності в територіальних органах Держкомзему області працює 69 реєстраторів. Щоденно ними здійснюється прийом громадян і юридичних осіб та обробляється біля тисячі документів. Свою діяльність вони здійснюють у відповідності до регламенту визначеному постановами Кабінету Міністрів України у зазначені ними строки. Та, крім державних реєстраторів у процесі ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру задіяні й інші суб'єкти. Так, перевірку технічних параметрів, засоби електронного зв'язку і заповнення бланків державних актів здійснюють державні адміністратори, підписують заповнені бланки актів органи місцевого самоврядування та державної виконавчої влади згідно розподілу повноважень, а терміни, за якими вони повинні це здійснювати не визначено. Проте, уcю відповідальність пані Олена перекладає на землевпорядну службу.

Невже, всі ці норми діючого законодавства не знає заступник начальника Держфінінспекції Олена Суржик? Мабуть знає, але планомірно, цілеспрямовано продовжує пересмикувати факти, поливати брудом землевпорядну службу, сіяти паніку і формувати серед населення недовіру до дій місцевої влади, дискредитувати діяльність Уряду щодо здійснення земельної реформи.


Начальник головного управління Держкомзему у Чернігівській області Наталія Ладан

Останні новини Чернігівщини

5 способів миттєво стати більш впевненим

5 способів миттєво стати більш впевненим 13:30

Якщо ви перебуваєте під гнітом сумнівів і комплексів, навчитеся пишатися собою і відчувати себе на висоті.

Перед подачею на стіл...

Перед подачею на стіл... 13:21

Печенье или самодельное тесто, варёная сгущёнка или сметанно-шоколадный крем, мак или орешки в карамели — выбирайте то, что любите.

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 лютого

Гороскоп на наступний тиждень з 17 по 23 лютого 13:12

З 17 лютого до 10 березня Меркурій, планета мислення та комунікацій, знаходиться в ретроградному русіу знаку Риб, а це впливає на стосунки з навколишніми. Часто виникають непорозуміння, загострюється чутливість. Неконтрольовані емоції та панічні напади без особливих причин створюють хаос у звичномужитті. Можливі перешкоди в поїздках, складнощі з документами, конфлікти.

16 лютого – День військового журналіста України

16 лютого – День військового журналіста України 10:52

Цей день – особливий, адже саме 16 лютого 2015 року неподалік Дебальцевого, виконуючи бойове завдання, загинув редактор телерадіостудії “Бриз” Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини