Українські парламентарі побували на ділянці Чернігівського прикордонного загону
7 жовтня депутати парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки з робочою поїздкою побували на державному кордоні.

На ділянці Чернігівського загону народним депутатам продемонстрували стан охорони державного кордону. Зокрема акцентувалася увага на важливості облаштування прикордонної інфраструктури.
Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, зауважив, що виїзд Комітету нацбезпеки на державний кордон дає можливість безпосередньо на місці ознайомитися з роботою охоронців кордону.
«Результатом цієї роботи стане розуміння потреб, проблем прикордонного відомства України. І я впевнений, що в подальшому це допоможе вирішити всі питання, які підуть на користь охорони державного кордону», - сказав він.
Очільник прикордонного відомства підкреслив, що депутатам для порівняння буде запропоновано виїхати на кордон з Росією, де активно ведеться відповідне інженерно-технічне облаштування.
Зі свого боку голова парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич зазначив, що дуже важливо напрацювати механізми, аби кордон був надійно захищений.
«Ми завітали на кордон з моніторинговою місією, адже кордон у нас один і є питання, які потребують вирішення. Перед поїздкою ми виділили три головні питання: це імплементація закону щодо передачі прикордонникам 50-метрової смуги вздовж кордону для облаштування інженерних споруд, безпосередньо інженерне і технічне забезпечення контролю на кордоні, а також облаштування пунктів пропуску», - наголосив голова Комітету.
Він додав, що для покращення роботи і сервісу пунктів пропуску і КПВВ їх необхідно передати в місцеві громади. Окремо нардеп наголосив на необхідності забезпечення обладнанням, зокрема сканерами для перевірки транспортних засобів, аби унеможливити приховування в них контрабандних товарів.
Участь в роботі також взяв народний депутат України Павло Сушко, який є членом колегії ДПСУ. Він зазначив, що інженерне облаштування кордону це один із перших пріоритетів в системі охорони кордону.
«Наше завдання, яке ми ставили перед собою, показати колегам з Комітету нацбезпеки проблематику інженерного облаштування. Оскільки для цього необхідне належне фінансування. Важливим було і питання взаємодії між правоохоронними органами на кордоні», - сказав він. Окремо народний депутат наголосив і на важливості мотивації прикордонників, серед якої гідний рівень грошового забезпечення.
У процесі роботи представники Комітету ВРУ побували в пункті пропуску «Нові Яриловичі», де ознайомилися з порядком оформлення громадян, здійсненням прикордонного та митного контролю, порядком дій у разі ускладнення обстановки. Також вони побували в залізничному пункті пропуску «Горностаївка» та місцевому «Добрянка».
Народний депутат Юрій Здебський зазначив, що досить часто на кордоні намагаються економити, але це питання вони намагаються виправити.
«Зараз йде процес створення комплексної програми щодо інженерного обладнання державного кордону. Це велика програма, яка дасть можливість якісно залучати відповідні інвестиції, виділяти кошти на конкретні заходи інженерного облаштування кордону, які дадуть суттєві, якісні результати щодо охорони кордону», - сказав він. Народний депутат додав, що їх Комітет детально вивчає ситуацію і постійно моніторить ситуацію з облаштуванням кордону.
Представник Комітету Сергій Рахманін відмітив, що в системі безпеки, існують проблеми, які стосуються охорони кордону, і ці проблеми вирішуються не так швидко, як би хотілося. «По-перше, це питання належного фінансування Держприкордонслужби. Кошти, які скеровуються на потреби прикордонників є замалими. Інше стосується технічного оснащення прикордонних загонів, підрозділів – воно має бути кращим ніж є, адже проблема пов’язана в наявності сучасних необхідних технічних засобів», - сказав він.
Народні депутати України зазначали, що отримана під час робочої поїздки інформація буде узагальнена, а на її основі сформують пропозиції, які допоможуть практичному вирішенню відповідної проблематики.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.