Громади Чернігівщини потрапили до децентралізаційної "Книги Успіхів"
105 успішно реалізованих проєктів, корисних та новаторських ідей покращення життя в українських містах та громадах увійшло до нового видання “Книги успіхів». Чергову добірку у вересні 2020 року презентувала Асоціація міст України. Дві успішні історії - з Чернігівщини.

Наприклад, у Менській ОТГ створили сучасну публічну бібліотеку. Вона функціонує у будинку культури громади. Головна ідея - створити вільний простір для жителів і гостей громади, де можна читати, спілкуватися, навчатися, працювати та відпочивати. Приміщення, яке громада виділила для закладу, було відремонтовано та обладнано усім необхідним для функціонування бібліотеки. Також за кошти громади було придбано меблі, оргтехніку та книги. У бібліотеці можна не тільки почитати книги та свіжу пресу, тут проводяться кінопокази, лялькові вистави, майстер-класи для різних вікових категорій.
У розділі «Енергоефективність» відзначили досвід Козелецької громади, де модернізували котельні у школах. Старі вже були зношеними і перебували в аварійному стані. Котли замінено в школах у Скрипчину, Білейках, Ставиському, Лихолітках, Булахові, Бобруйках, Козелецькій гімназії №1 та в Омелянівському садочку. Сучасні твердопаливні котли – потужніші та економніші. Відтак з'явилася можливість зменшити фінансове навантаження на бюджет громади і водночас створити комфортніші умови для дітей. Демонтаж старих котлів і встановлення нових здійснювався фахівцями господарської групи без залучення спеціалізованих фірм.
«В Україні завершено процес укрупнення громад і після місцевих виборів 25 жовтня, які пройдуть на новій територіальній основі, нові громади житимуть за новими правилами. Реформованим органам місцевого самоврядування буде потрібно навчитися ефективно розпоряджатися отриманими ресурсами, щоб забезпечити якісні публічні послуги для своїх жителів. Правильні та виважені рішення стануть запорукою успішного розвитку територій та покращення якості життя людей. Переконаний, що досвід об’єднаних громад-першопроходьців, який АМУ публікує у Книгах успіхів, стане корисним прикладом. Адже вони першими, завдяки реформі місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що тривала п’ять років, відчули можливість самостійно управляти своїм життям і творили великі та маленькі історії успіхів», - написав у передмові Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України
«Книга Успіхів» підготовлена АМУ в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Та включає також приклади вдалих рішень громад щодо протидії поширенню коронавірусу, розробки програм виходу з кризи та підтримки місцевого бізнесу.
Добірка буде корисною практикам місцевого самоврядування, медіа-спільноті та усім зацікавленим у темі реформування місцевого самоврядування.
Офіс реформ у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.