Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 січня, 08:39:38

Юристи вивчали проблеми воїнів

03.10.2020   17:56Агенцiя

Представники Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області провели правопросвітницькі заходи в комунальній установі «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради.

Під час зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України основна увага була зосереджена на особливостях надання безоплатної вторинної правової допомоги ветеранам війни та проблематиці військових.

- Учасники бойових дій останнім часом дуже часто звертаються до нашого Центру. Ми уклали Меморандум про співпрацю з Чернігівським обласним центром комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих і це певним чином полегшує нашу роботу з цією категорією. Дуже багато заходів ми проводимо на їхній базі. Водночас ми відкриті завжди для наших захисників, а представники нашого Центру навіть в умовах карантину завжди можуть надати їм висококваліфіковану допомогу у будь-якому правовому питанні, - розповів директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.

Серед основних питань, що турбували воїнів та членів їхніх родини - порядок набуття права на землю, адже в ході проведення земельної реформи з  січня 2025 року незатребувані земельні частки (паї) будуть визнані безхазяйними і будуть передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані і поновити своє право армійці зможуть лише за рішенням суду, тобто тим, хто не оформив право власності на землю треба буде прискоритися. Водночас виникали питання від учасників бойових дій щодо особливостей нарахування аліментів, порядку зняття з реєстрації місця проживання тощо.

- Час іде і проблематика змінюється. Якщо на початку війни багато проблемних питань у воїнів виникало через порушення їхніх прав щодо пільг та компенсацій, то зараз найбільш розповсюдженою проблемою є сімейні відносини, зокрема розірвання шлюбу, сплата аліментів, поділ спільного майна подружжя тощо. В більшості випадків ці питання порушуються членами їхніх родин. Був конкретний такий випадок, коли учасник бойових дій, який є одночасно інвалідом війни 3 групи підняв питання щодо сплати аліментів. Він отримує пенсію по інвалідності в розмірі 6000 гривень, має дитину від другого шлюбу, а аліменти на двох дітей, відповідно до позовних вимог першої дружини повинен сплачувати в розмірі 4400 гривень. Під час судового розгляду даної справи ми не заперечували щодо обов’язку призначення і сплати аліментів, але просили суд зменшити суму аліментів, адже 1600 гривень, що залишаються у нього не вистачає навіть на проживання, не дивлячись на те, що він також зобов’язаний утримувати свою дитину і від другого шлюбу. За рішенням суду його зобов’язали сплачувати аліменти в розмірі 2400 гривень, - зазначив Володимир Бобруйко.

По завершенню заходів для військових працював консультативний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де кожен охочий міг звернутися за правовою допомогою в індивідуальному порядку.

Представники Центру закликають учасників бойових дій не залишати свої проблеми в глухому куті, а звертатися до них з усіх спірних питань правового характеру, адже тут їм завжди зможуть надати вичерпну правову консультацію, а за необхідності і адвоката - абсолютно безкоштовно.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

4383 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні

4383 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні 08:30

Захворіли 161 дитина та 239 медпрацівників.

202 мільйони гривень - загальна сума, яку стягнули державні виконавці Чернігівщини у 2020 році

202 мільйони гривень - загальна сума, яку стягнули державні виконавці Чернігівщини у 2020 році 08:23

У 2020 році фахівці юстиції Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) фактично виконали майже 154 тисячі виконавчих документів та стягнули близько 600 мільйонів гривень.

За відкрите викрадення 20 тисяч доларів США двох осіб засуджено до 8 років 6 місяців позбавлення волі

За відкрите викрадення 20 тисяч доларів США двох осіб засуджено до 8 років 6 місяців позбавлення волі 08:16

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області визнав двох осіб винними у відкритому викраденні чужого майна у великих розмірах, вчиненому за попередньою змовою (ч. 4 ст. 186 КК України). Обидва фігуранти не місцеві. Один із них проживає у Білорусії, інший – житель міста Одеса.

Поліція встановлює обставини смерті дворічної дитини

Поліція встановлює обставини смерті дворічної дитини 08:10

Правоохоронці встановлюють обставини, за яких у приватному будинку на Ніжинщині померла дитина.

20 січня - День АР Крим

20 січня - День АР Крим 07:56

Цього дня в 1991 році більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України.