Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 14:01:47

COVID-19 наступає: стає більше хворих і важчим перебіг захворювання

30.09.2020   11:23Агенцiя

З числа хворих на COVID-19 у Чернігові сьогодні вже троє на ШВЛ і 20 - на кисневій терапії. Це озвучив на розширеній нараді в міській раді керівник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.

Він констатував, що ця хвороба не тільки поширюється, а й починає частіше протікати у більш важкій формі. Безсимптомний перебіг ковіду в Чернігові з виявлених випадків на сьогодні тільки у 20 пацієнтів.

Загалом з початку виявлення в Чернігові зареєстровано 953 хворих і тих, що перехворіли на COVID-19. Одужали 540, захворіли за останню добу - 28, зараз хворіють – 400 осіб. З них у стаціонарі міської лікарні №2 з лікуванням пневмонії знаходяться 56 осіб, у міській лікарні №3 – 25 осіб. Амбулаторно лікуються 319, з них на пневмонію хворіє 15 осіб, симптоми ГРВІ спостерігаються у 284 осіб.

Серед дітей у Чернігові на сьогодні всього 44 з діагностовано ковідом, з них вже одужали 31 і хворіють зараз 13 дітей. Усі лікуються амбулаторно вдома з симптомами ГРВІ.

Медиків захворіло 34, з них 32 лікуються амбулаторно і 2 особи – в стаціонарі.

Відповідно до нового розпорядження Головного державного санітарного лікаря України на сьогодні госпіталізація пацієнтів проводиться тільки якщо є ознаки дихальної недостатності, повідомив керівник управління. Хворим, у яких цих ознак не спостерігається, не варто наполягати на лікуванні в умовах стаціонару. Такі пацієнти лікуються амбулаторно.

Тестуванням на COVID-19 на сьогодні по Чернігову охоплено 59,8 на 100 тис. населення. Наш показник тестування майже удвічі вищий за мінімально допустимий за нормативними документами, додав Владислав Кухар.

Показник кількості нових випадків в обласному центрі дещо нижчий ніж у середньому по області. У Чернігові – ще «жовта» зона. Поріг «помаранчевої» зони починається зі 120 випадків за тиждень на 100 тис населення. По нашій області цей показник - 122,5 випадків. Це за рахунок таких районів, як Носівка, Ніжин, Бобровиця. Тобто узагальнений показник області лише трохи перевищує поріг помаранчевої зони, а в окремих районах він - ще вищий.

Як і раніше, єдиний відомий спосіб якось захистити себе – носити маски, часто мити руки, робити дезінфекцію і зберігати соціальну дистанцію, наголосив лікар. На жаль, у Чернігові більшість населення все ще не розуміє загрози і не дотримується заходів безпеки в повній мірі, констатував він. Часто люди навіть носячи маски не прикривають ніс. У транспорті часто більше половини людей без масок і кондуктор вже не в змозі на них вплинути. І така сама ситуація багато де.

- На жаль, доки ми не стикнемося з тим, що лікарні вже не зможуть приймати за потребою хворих з дихальною недостатністю – а вже ми до цього йдемо - люди й не зрозуміють усієї загрози, - зазначив на це чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. – Вже сьомий місяць триває епідемія, і довго невелика кількість хворих вселяла в нас оптимізм, думку, що ми цю ситуацію легко переживемо. Але сьогодні стає абсолютно очевидним, що якщо ми не будемо дотримуватися заходів безпеки, ми зупинимо економіку і увійдемо в «червону» карантинну зону. Доки суспільство, люди самі не почнуть робити зауваження і не почнуть розуміти важливості цих примітивних речей – ми нічого не змінимо і йтимемо цим шляхом. А найстрашніше те, що ми ідемо в ситуацію, коли вже не зможемо забезпечити ліжкомісцями всіх тих, хто цього буде потребувати. І доведеться приймати рішення, кому можна лікуватися в стаціонарі, а кому залишатися дома. Я прошу серйозно поставитися до цієї проблеми, наше легковажне ставлення не означає що її не існує, - підкреслив він.

Міський голова зауважив, що не є прибічником залякування. Але водночас сьогодні закликає всіх чернігівців, кожного щодо себе і своїх близьких, відновити дотримання індивідуальних заходів для зменшення небезпеки захворювання.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини