Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:31:31

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

25.09.2020   12:41Агенцiя

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Це вже четверте засідання, присвячене питанню управління відходами в регіоні. Учасники обговорення звітували про результати виконання завдань, які отримали на минулих зустрічах.

- Регіональний план управління відходами у Чернігівській області - це важливий стратегічний документ, який потрібен владі (місцевому самоврядуванню), інвесторами та представниками бізнесу. Це практичний документ, який має фінансове обґрунтування та відповідає головній меті - захист довкілля, і є частиною Національної стратегії управління відходами. Наприклад, вже сьогодні є потенційні інвестори з Чехії, Іспанії, Германії, які розглядають нашу область для вкладання коштів у сферу перероблення чи сортування. З деякими навіть підписаний меморандум про співпрацю. Проте для реалізації інвестиційних проєктів регіон повинен мати затверджений документ, - підкреслив Олександр Савченко.

Як зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Сахневич, у 2019 році в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки фахівці провели наукове дослідження системи управління відходами в Чернігівській області (поточний стан, проблеми та загрози). Крім того, у 2020 році заплановано проведення стратегічної екологічної оцінки документу. На сьогодні проведені необхідні процедури щодо закупівлі послуг та укладено відповідні договори з Національним університетом «Чернігівська політехніка».

Завідувачка кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Чернігівська політехніка» Жанна Дерій презентувала аналітику щодо поточного стану системи управління відходами в Чернігівській області, а також план розвитку цієї галузі. Вона повідомила, що на Чернігівщині зафіксовано дев'ять полігонів, однак відповідають нормам та офіційно зареєстровані лише чотири. Тому рекомендується власникам найближчим часом оформити сміттєзвалища офіційно.

– В області, як і в Україні в цілому, залишається критична ситуація, із захороненням відходів. Для мінімізації забруднення навколишнього середовища, в першу чергу, необхідно впроваджувати сортування відходів, адже велика їх частина підлягає вторинному переробленню або повторному використанню, також значна частка підлягає компостуванню, – підкреслив Олександр Савченко.

За словами голови ГО «ЕкоМісто» Сергія Безбородька, на сортувальній станції, яка нещодавно відкрилась у Чернігові, роздільний збір відходів значно зменшує кількість сміття, яке потребує утилізації шляхом спалювання.

Як повідомили представники Чернігівської політехніки, для ефективної реалізації Регіонального плану управління відходами необхідно поділити область на кластери, які відповідно до територіального розподілу будуть реалізовувати систему заходів пов’язаних з сортуванням, переробкою, утилізацією та захороненням відходів. Вони запропонували чотири варіанти зонування області.

- Це необхідна умова для продовження складання плану: визначення ядра кластеру, напрацювання логістики перевезень та реалізація запланованих заходів, - пояснила Жанна Дерій.

За підсумками засідання робочої групи було прийнято рішення до обговорення зонування залучити представників органів місцевого самоврядування, а також стимулювати активне залучення громад до планування. Тож найближчим часом Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації проведе з ними онлайн-обговорення.


Департамент інформаційної діяльності та комунікаційз громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.