Комуністи Чернігівщини відзначили День партизанської слави
Чернігівська область – край партизанської слави. Про це йдеться в усіх енциклопедичних та туристичних довідниках, в історичних джерелах, на дорожніх вказівниках, що встановлені на межі з іншими областями.

В історію Великої Вітчизняної війни золотими літерами вписані величні подвиги партизанів і підпільників, які відважно боролися з німецько-фашистськими загарбниками в тилу ворога, наближаючи Велику Перемогу.
Партизанський рух на Чернігівщині під час гітлерівської навали очолили комуністи, про що сьогодні стараються не згадувати чинна буржуазно-націоналістична влада та її брехливі засоби масової дезінформації.
Під час минулої війни на території області активно та безперервно діяли підпільний обком, міськкоми та райкоми Комуністичної партії (більшовиків) України. Партизанські загони і з’єднання, підпільні групи очолювали комуністи. Чимало з них віддали своє життя за визволення рідної землі від коричневої чуми.
Найвідомішими партизанськими командирами на території області були двічі Герой Радянського Союзу, перший секретар підпільного обкому КП(б)У Олексій Федорович Федоров, Герой Радянського Союзу, спочатку секретар, а потім перший секретар підпільного обкому КП(б)У Микола Микитович Попудренко, заступник командира з’єднання Василь Логвинович Капранов, який після війни працював головою Чернігівського облвиконкому.
В післявоєнний час вдячні жителі обласного центру облаштували могили М. М. Попудренка та В. Л. Капранова поряд з центральною Красною площею в сквері, що й понині носить ім’я Попудренка. Сюди постійно в дні визначних радянських свят приходили школярі і студенти, робітники, представники трудової інтелігенції, щоб віддати данину шани своїм знаменитим землякам.
Не сподобалося прийдешній після збройного перевороту 2014 року в Україні націоналістичній владі, що в центрі міста, майже під вікнами її адміністративних будинків, розташовані могили комуністів. Тому, з точки зору слов’янської моралі, було вчинене варварство – обох партизанських командирів перепоховали на міському кладовищі в урочищі Яцево. Тепер вони не муляють очі можновладцям. Та й розташовані подалі від основної маси людей.
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Вранці на кладовищі зібралися секретарі обкому та міськкому Компартії України, керівники обласних організацій Всеукраїнського союзу радянських офіцерів та “Жінки України за мир і стабільність”, представники партійного активу Чернігова. Вони поклали живі осінні квіти до могил М. М. Попудренка та В. Л. Капранова. Не оминули увагою і найстарішого комуніста, краєзнавця, малолітнього партизана в роки війни Герарда Олексійовича Кузнєцова, який, на жаль, пішов з життя півроку тому, а 23 вересня мав би відзначити 95-річний ювілей.
Заходи з вшанування пам’яті колишніх партизанів і підпільників за ініціативою комуністів відбулися цього дня також і в інших містах, райцентрах, сільських населених пунктах області.
Прес-служба Чернігівського обкому КПУ
Останні новини Чернігівщини
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.