Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини
21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

Вшанування пам'яті про наших земляків розпочалося сьогодні зранку у сквері ім. М.Попудренка церемонією покладання квітів до братської могили 24 солдат, загиблих при визволенні Чернігова.
Урочистості відбулися за участю керівництва міста та області, народних депутатів України, військовослужбовців, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, організацій ветеранів, установ та підприємств міста, громадських організацій та гостей міста. Присутні Хвилиною Мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників.
Від імені керівництва міста та області покладання квітів здійснили і до Вічного Вогню на Меморіалі Слави, могил Миколи Попудренка та Василя Капранова, до меморіальних стел загиблим учасникам антитерористичної операції та Героям Небесної Сотні.
Наразі у Чернігові проживає 90 учасників бойових дій 1941-1945 pоків (для порівняння: у 2019 р. в живих було 180 учасників бойових дій) та ще 4 партизани. Загалом на фронтах Другої світової війни загинуло біля 135 тисяч жителів області.
За період окупації вивезено до Німеччини 7 тисяч жителів Чернігова (зі всієї області - понад 40 тисяч мирних жителів). Під час війни у Чернігові були знищені практично всі промислові підприємства, школи, театри, лікарні, архітектурні пам’ятки і майже 70% житлового фонду. Населення міста Чернігова: 1939 рік – 68,8 тис. чол.; кінець 1941 року - біля 30 тис. чол.; жовтень 1943 - лише 11 тис. чол.
Лише завдяки титанічним зусиллям чернігівців, місто відбудувалося за кілька років: з’явилися нові квартали, відродилися й запрацювали нові підприємства. У перші роки після вигнання нацистів напівзруйнований Чернігів відбудовували жінки, студенти та школярі, поки їхні чоловіки та батьки перебували на фронті. Багато з них освоювали професії мулярів, штукатурів, теслярів, малярів. У лютому 1944 року міська влада визначила 44 об’єкти першочергової відбудови: електростанцію, ТЕЦ, водонасосну станцію, водогін, фабрику первинної обробки вовни, кінотеатр ім.Щорса, адміністративні та житлові будинки.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.