Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 березня, 18:35:54

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

18.09.2020   11:18Агенцiя

17 вересня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

На порядок денний винесено 6 проектів рішень, а саме: «Про відшкодування коштів перевізникам за пільгове перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом загального користування в місті Ніжині за липень 2020року», «Про надання дозволу мешканці міста Селезненко Ірині Валентинівні на виготовлення за власні кошти проектно-кошторисної документації по підключенню будинку приватного сектору за адресою вул. Ніжатинська, буд. № 21 до мережі централізованого водопостачання міста», «Про утворення комісії з призначення житлових субсидій», «Про розгляд матеріалів комісії з питань захисту прав дитини», «Про продовження строку перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя», «Про затвердження акта про вирішення земельного спору (м. Ніжин, вул. Л.Толстого)».

Всі рішення були підтримані членами виконавчого комітету та прийняті.

У «різному» обговорили подальші дії щодо реалізації на території Ніжинської МОТГ постанови Кабінету міністрів України від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Анатолій Лінник поінформував присутніх, що 16 вересня Кабінет Міністрів України на засіданні Уряду ухвалив ініційовані МОЗ зміни до постанови щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів. Наразі всі очікують офіційного оприлюднення документа на офіційному сайті Кабміну для визначення подальших дій по реалізації постанови, до якої внесли зміни по критеріям визначення «кольоровості» зон по ситуації з захворюванням на COVID-19.

Перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорій Олійник зазначив, що зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» - це основний документ, який регулює питання щодо введення карантину, карантинних обмежень, рівнів небезпеки та інше. На офіційних Урядових сайтах анонсується, що в подальшому рішення про введення рівнів небезпеки буде прийматися спільно з Державною і регіональною (обласною) комісіями ТЕБ та НС. Обласна комісія залучатиметься з правом дорадчого голосу. Також в анонсах йдеться мова про те, що "червоний" рівень епідемічної небезпеки буде встановлюватися в разі перевищення середнього по території рівня захворюваності на COVID-19 на більш ніж у п'ять разів. В основному в анонсах йдеться мова про регіони (обласні території). В постанові при визначенні рівня небезпеки змінилися показники: захворюваності на COVID-19; завантаженості ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19; середньої кількості тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу. В анонсах відсутні прямі повідомлення про відкриття в «червоній» зоні навчальних закладів. Тож для того, щоб правильно трактувати зміни до постанови – потрібно читати нормативний документ. На сьогоднішній день на території Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади діють постанова № 641, рішення Державної та обласної комісїй ТЕБ та НС, де чітко визначені заходи щодо обмежень. В документі Кабміну прописані рівні, заборони та виключення. Органи місцевого самоврядування не в праві приймати будь-які рішення щодо зміни постанов. Єдине, що зазначається в постанові № 641 п.16 – в разі необхідності орган місцевого самоврядування має право додатково застосувати обмежувальні протиепідемічні заходи для стабілізації ситуації на території.

Для таких міст, як Ніжин деякі вимоги, які прописані в постанові не «актуальні». Тому є необхідність на засіданні сесії міської ради звернутись до Кабінету міністрів України переглянути умови перебування в «червоній» зоні, адже орган місцевого самоврядування не наділений правом приймати рішення стосовно послаблення тих чи інших карантинних обмежень.

Міський голова Анатолій Лінник прокоментував ситуацію щодо перегляду кількості ліжок в міськлікарні. «Наша міська лікарня розрахована на 390 ліжок. Вона є базовою в нашому госпітальному окрузі, куди входить декілька районів. В зв’язку з тим, що на сьогоднішній день проводиться реконструкція центрального корпусу, в лікарні розгорнуто 240 ліжок, з яких 110 - виділено для хворих з діагнозом COVID-19 та з пневмоніями. Відповідно до наказу управління охорони здоров’я обласної адміністрації в лікарні повинно бути 50 ліжок під COVID-19. В нас розгорнуто – 110 ліжок. Також важливою складовою є наявність медичних працівників. По нормативам на 10 ліжок повинен бути один анестезіолог. В першій хвилі ми навіть перевиконали нормативи. Стан оснащення ніжинської лікарні, і темпи того, що ми зробили, набагато кращий за деякі лікарні обласного центру. Тому, щиро дякую міській раді та виконавчому комітету за оперативне прийняття відповідних рішень по забезпеченню медичних закладів всім необхідним. На сьогодні, відповідно до вимог обласного управління охорони здоров’я, в міськлікарні лікуються тільки ті хворі, які потребують кисневої підтримки. Інші – знаходяться на амбулаторному лікуванні в супроводі і під спостереженням своїх сімейних лікарів. Це дає можливість: не створити колапс в лікарні, медичному персоналу нормально працювати та мати час на відпочинок. Адже хворі, які перебувають в інфекційному та 2-х провізорних відділеннях, через важкий стан здоров’я, потребують цілодобового нагляду та супроводу лікарів», - зазначив Анатолій Валерійович.

«Ми відповідально віднеслись до можливої загрози з COVID-19, почали готувати лікарню ще заздалегідь до введення карантину. Лікарня має підтверджений пакет медичних послуг по COVID-19. Не можна зволікати та ризикувати життям та здоров’ям людей. Ми спільними зусиллями повинні правильно роз’яснювати ніжинцям та сприяти тому, щоб в них, в першу чергу, не було паніки», - наголосив міський голова.

Наприкінці засідання порушили питання стосовно інформаційних маніпуляцій – фейкових постів, які останніми днями спостерігаються в соціальній мережі Фейсбук. Тож звертаємо увагу ніжинців: слідкуйте, поширюйте, довіряйте і аналізуйте тільки офіційну інформацію з офіційних джерел, зокрема офіційного сайту Ніжинської міської ради.

Стосовно руху залізничного транспорту. Відповідно до рішення постанови Кабміну рух залізничного транспорту по станції Ніжин не призупинявся. На залізничних касах столиці не продають квитки до станції Ніжин – це відповідальність залізниці. На станції Ніжин зупиняються всі потяги та електропотяги - відбувається тільки висадка пасажирів. Відповідно до постанови у «червоній» зоні епідеміологічної небезпеки заборонена посадка пасажирів. Забезпечення виконання даного пункту постанови покладено на працівників «Укрзалізниці».

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету Ніжинської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини