Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 21:35:53

Як Чернігів готується до нового опалювального сезону

11.09.2020   10:32Агенцiя

У Чернігові триває підготовка до опалювального сезону. Про те, які роботи у весняно-літній період встигли зробити працівники комунальних підприємств та теплогенеруючих компаній, говорили на нараді у міській раді у вівторок.

За словами керівників комунальних ЖЕКів, багатоповерхові житлові будинки готові до опалювального сезону, проводиться підписання паспортів та актів готовності теплового господарства. Поточні ремонти будинків зроблені на 95%. Готові також спецтехніка підприємств, завезені пісок та сіль. Зокрема, по КП «ЖЕК-13», завершується випробування систем опалення по трьом будинкам на вул. Елеваторній, які опалюються від ГазСпецСервісу.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив у найближчий термін вирішити питання по усім скаргам від мешканців, зокрема питань щодо розбалансованості системи опалення.

Як повідомив голова АТ «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко, усі планові ремонти по підприємству завершуються. Наразі по місту залишилось 6 розкопок, де замінюють тепломережі. Котельні всі готові, крім однієї по вул. Староказарменій, де йде її повна реконструкція, і яку планують завершити у жовтні. Крім того, вирішене питання отримання лімітів на газ від НАК «Нафтогаз».

Міський голова також доручив пришвидшити реконструкцію комунікацій по вул. Академіка Павлова. Зокрема, щоб дорожники встигли вчасно виконати там свої роботи.

- У нас ця вулиця була у плані поточних ремонтів доріг. Там вже зняли бордюри, а потім з’ясували, що не варто її робити, оскільки потрібно спочатку перекласти мережі, у тому числі й теплові. Треба пришвидшити ці роботи, оскільки залишити на зиму демонтовані бордюри ми не можемо – це буде проблемою, - підкреслив він.

Обладнання станції КЕП «Чернігівська ТЕЦ фірми Тех-Нова» готове до початку опалювального сезону, по магістральним тепловим мережам завершуються ремонтні роботи, - повідомив Олексій Щербина. Наразі по місту залишаються 9 місць, де проводяться розкопки для заміни мереж. Наступного тижня протягом трьох днів будуть проводити другий етап гідравлічних випробувань, який і підтвердить якість виконаних робіт. Запас вугілля на підприємстві складає близько 82 тисяч тон, договори на постачання газу підписані.

Нагадаємо, що одним із найважливіших цього року об’єктів, де проводять заміну теплотраси, є вул. Коцюбинського. Магістральна теплова мережа на цій вулиці була прокладена більше 50 років тому. Працівники Чернігівської ТЕЦ провели там заміну старих зношених труб на нові. Наразі мешканці прилеглих будинків вже отримують гаряче водопостачання.  

Усі заплановані роботи по КП «Чернігівводоканал» теж завершені, наразі ліквідовуються незначні аварійні ситуації, проводиться відновлення люків.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства міськради Ярослава Куца, у вересні буде завершений капітальний ремонт вул. Київської, Доценка та Льотної, а у жовтні буде відкрита нова дорога на «Шерстянку».

- Місто до 15 жовтня повністю буде готовим до роботи у зимовий період, - підкреслив він.

Принагідно Владислав Атрошенко звернувся до чернігівців та закликав вчасно сплачувати за всі отримані житлово-комунальні послуги. Керівникам комунальних підприємств він доручив забезпечити комунікацію зі споживачами. Зокрема, через засоби масової інформації розповідати про ситуацію на підприємствах, стан розрахунків за надані послуги, оновлення основних засобів та техніки, штат працівників та розмір їх заробітних плат.

- Це та ділянка, де ми можемо ще втримати контрольовано ситуацію і забезпечити вчасне надання послуг, вчасні розрахунки з постачальниками та вчасну виплату заробітних плат своїм же чернігівцям, які живуть поряд, важко працюють і отримують невеликі зарплати, - підкреслив він.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.