Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 11:44:57

П'ять туристичних магнітів Чернігівщини презентували журналістам Східних областей

07.09.2020   11:15Агенцiя

4 вересня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного з журналістами Донецької, Луганської та Запорізької областей.

У зустрічі взяли участь директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Оксана Стельмах, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Веселов та директор обласного художнього музею ім. Галагана Юрій Ткач.

Мета прес-туру, який відбувся у рамках проекту “Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні”, ознайомити представників ЗМІ східних областей та їх читацької аудиторії з успіхами та здобутками впровадження реформ та культурно-історичним і туристичним потенціалом Чернігівщини.

Організатором заходу виступила громадська організація «Центр міжнародної безпеки»

Віталій Загайний зазначив,  що на сьогодні Чернігівщина має досить потужний потенціал у частині економічного та туристичного розвитку. В області завершується  формування первинного рівня влади, в облдержадміністрації з’являються нові ініціативи  та реформи щодо рекреаційного розвитку, багато нових туристичних локацій вже доступні туристам. Розробляються нові проєкти, які можуть стати "точкою росту" як для окремих населених пунктів регіону, так і всієї області. Унікальні туристичні маршрути та об'єкти можуть зацікавити не тільки жителів регіону чи інших областей, а й іноземних гостей.

- Одним із пріоритетних завдань Чернігівська ОДА для себе визначила залучення приватних інвестицій в сферу туризму.  В області є позитивні приклади, коли приватний бізнес та меценати інвестують кошти в розвиток туристичних об'єктів. Наприклад, проєкт відновлення природного ландшафту в Парку природи «Беремицьке» з метою зберегти його від розорювання, - наголосив Віталій Загайний. Він також розповів, що обласна державна адміністрація працює над розробкою і затвердженням Стратегії розвитку на 2021-2027 роки, одним з напрямків якої є розвиток туризму та індустрії гостинності. Ще одним ключовим завданням є розбудова якісного транспортного сполучення, яке дасть змогу активніше на комфортніше користуватися історико-культурною та рекреаційно-туристичною базою регіону.

Туристичний потенціал області презентував заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Павло Веселов. За його словами, Чернігівщина  займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини. Їх налічуються близько 9 тис, з них майже 2 тис – національного значення.

- За ініціативою Президента України в цьому році започатковано проєкт «Туристичні магніти України», що передбачає визначення в кожній області по три-п’ять найбільш привабливих з погляду туризму об’єктів історико-культурного та природного значення. В Чернігівській області до переліку увійшли такі пам'ятки: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Парк природи «Беремицьке» та Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» та Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». Наразі триває  розвиток та розбудова цих магнітів в напрямку покращення матеріально-технічної бази, інфраструктури та промоції, - наголосив Павло Веселов, доповнивши свою розповідь відеороликами про ці об’єкти.

Журналісти у формі діалогу поспілкувалися з заступником голови облдержадміністрації, поставили питання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).