Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом серпня зафіксовано 142 порушення Правил рибальства
Протягом серпня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 142 порушення Правил рибальства. Зокрема, викрито 81 грубе порушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них два з ознаками кримінальних правопорушень.

Також складено 29 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), в тому числі один відносно суб’єкта промислового вилову та два - за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).
Крім цього, складено 30 актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 103 кг риби та 144 од. заборонених знарядь лову, з них 133 од. сіток, загальною довжиною 2 470 метра.
«Всього у порушників у серпні вилучено 220 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 262 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 228 од. сіток, загальною довжиною 4 627 метрів. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 22 160 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 61 285 грн», - зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.
Незважаючи на те, що в області з 1 серпня по 10 вересня (включно) встановлена заборона на вилов раків, порушники продовжували незаконний вилов та продаж членистоногих.
Так, шостого серпня Чернігівським рибоохоронним патрулем на водосховищі поблизу с. Пакуль Чернігівського району викрито двох мешканців м. Чернігів, які за допомогою 10 од. сіток «ятір» виловили 184 екз. раків, загальною вагою майже 6 кг. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 4 692 грн. На місце вчинення правопорушення було викликано слідчо - оперативну групу Чернігівського ВП ГУНП в Чернігівській області. Нацполіцією відомості про кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
15 серпня на тому саме місці виявлено двох мешканців м. Київ, які за допомогою сітки «бредень» виловили 129 екз. раків, загальною вагою майже 4 кг. Збитки склали 3 289,5 грн.
19 серпня на цьому ж водосховищі мешканець с. Старик Чернігівського району за допомогою сітки «бредень» виловив 3 кг водних біоресурсів: 107 екз. раків та по 1 екз. плітки та лина. Завдано збитків у розмірі 2 932,5 грн.
На правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Заборонені знаряддя лову та водні біоресурси вилучено.
21 серпня у м. Чернігів було виявлено місцевого жителя, який в несанкціонованому місці продажу торгував раками у кількості 98 екз., загальною вагою 4 кг. Документів, які б підтверджували законність придбання водних біоресурсів та сертифіката якості у громадянина не було. На особу складено протокол за ст. 88 - 1 КУпАП. Матеріали справи передано до Новозаводського районного суду м. Чернігова для винесення рішення про притягнення винної особи до відповідальності. Раків вилучено.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.