Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 вересня, 21:24:47

Будівельник за освітою, кухар за покликанням

02.09.2020   11:45Агенцiя

Знайти своє покликання – одна з найважливіших цілей у житті кожного. Комусь вдається зробити це у шкільному віці, комусь пізніше.

Перебуваючи в пошуку, чернігівець Володмир Лузан спробував себе в різних ролях, але зупинився саме на тому, що найбільше до душі. Улюблену професію він здобув за сприяння служби зайнятості в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Після цього вирішив з поліського краю перебратися до чорноморського курорту. Адже в Одесі на нього чекає нова робота.

За освітою Володимир будівельник. Здобув цю професію, бо вважав її перспективною, та й брат був будівельником. Деякий час юнак навіть працював за фахом, але його ніколи не покидало відчуття, що будівництво – це не те, чим він має займатися. Роботу врешті-решт покинув, але не заради здійснення давньої мрії, а за станом здоров’я. Після тривалого лікування, роздумів та вагань він все ж таки вирішив, що буде кулінаром. Хлопець з дитинства любив готувати. Без відповідної освіти йому вдалося працевлаштуватися в київський ресторан. Потім працював у Чернігові - на мангалі, в піцерії.

«Робота кухаря не з легких, - говорить Володимир Лузан. – Щоб стати справжнім професіоналом, потрібно знати чимало кулінарних секретів, постійно вчитися, набиратися досвіду, удосконалювати майстерність. А в мене навіть освіти відповідної не було, і тому я вирішив її здобути».

 В черговий раз залишившись без роботи, Володимир Лузан звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості. Дізнавшись про мрії безробітного, кар’єрний радник запропонувала йому професійне навчання в одному з найкращих для дорослого населення навчальних закладів України – Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Безробітний сприйняв цю пропозицію з неабияким ентузіазмом.

Із захоплення Володимир розповідає про умови навчання і проживання. Адже і справді Одеському ЦПТО ДСЗ є чим пишатись. В кабінетах та лабораторіях – сучасна комп’ютерна техніка, інтерактивні дошки, мультимедійні проектори, зручні меблі. Теоретичний матеріал слухачі закріплюють на практичних заняттях. Для цього в навчальному закладі створена потужна виробнича база. Навчально-виробничі майстерні обладнані сучасними приладами та пристроями, з потрібною кількістю інструментів та витратних матеріалів. Наприклад, навчальна майстерня для кухарів оснащена сучасними плитами, духовими шафами, холодильними камерами, мийками, витяжками, мікрохвильовою пічкою, вагами, посудом тощо. Поруч з навчальним корпусом та будівлею майстерень розташований гуртожиток готельного типу. До послуг слухачів усі побутові зручності: кухні, затишні кімнати із сучасним ремонтом і новими меблями, санвузли з душовими кабінами. Є в гуртожитку кімната для прання та прасування, камери схову, спортивна зала.

Володимир каже, що йому сподобалося все: і навчальний процес, і матеріально-технічне оснащення центру, і ставлення викладачів, і відносини в групі. «І хоча азами кулінарії я вже володів, проте, навчаючись в Одесі, справді дізнався багато нового як з теорії, так і практики, - говорить він. - Дуже вдячний службі зайнятості за можливість освоїти нову професію безкоштовно та швидко, а викладачам – за те, що з радістю навчали нас, ділилися досвідом та нюансами рецептур. Приємно було працювати в таких умовах, на новому обладнанні. Комфорт у цій професії дуже важливий. Під час роботи ніщо тебе не має відволікати та дратувати».

До речі, всі витрати, пов'язані з організацією профнавчання безробітних, здійснюються за кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, тобто для людини таке навчання є безкоштовним. Крім того, за безробітним, який проходить професійне навчання за направленням служби зайнятості, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені відповідно до законодавства, і при потребі компенсуються витрати на проїзд.

Професію кухаря Володимир мав освоїти за 5,5 місяців, але через введені навесні карантинні обмеження навчання затягнулося. Навчальний заклад тимчасово закрився, а всі слухачі вимушені були роз’їхатися по домівках. І лише влітку навчальний процес було відновлено. Виробничу практику Володимир проходив в одеському ресторані. Молодий, амбітний, старанний, відповідальний та талановитий кухар так сподобався одеському роботодавцю, що той, запропонував йому залишитися. Згадуючи період навчання, колишній безробітний розповідає, що саме в Одесі навчився готувати чимало делікатесів, наприклад устриці та мідії. Але найбільше все ж таки любить варити український борщ, запікати курку, робити печінковий торт і курячі рулети.

Отже, якщо і ви бажаєте здобути затребувану на ринку працю професію і працювати, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласної служби зайнятості.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 85 нових випадків COVID-19

Виявлено 85 нових випадків COVID-19 17:38

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 вересня в області зафіксовано 85 нових випадків COVID-19.

Відбулась презентація книги

Відбулась презентація книги "Волонтерські щоденники" 14:57

Вперше в Україні, в Чернігові, в приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру відбулась презентація книги Євгена Зінича «Волонтерські щоденники».

До Дня машинобудівника. СТАТИСТИКА

До Дня машинобудівника. СТАТИСТИКА 14:03

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

"Майська ніч" знову на чернігівській сцені 13:56

Для Чернігівського театру здавна стало доброю традицією у кожному театральному сезоні представляти глядачеві нову виставу за творами класиків вітчизняної драматургії.

Тренуємось заповнювати бюлетень. ВІДЕО 13:35

Громадянська мережа ОПОРА.