Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 січня, 22:25:50

У вересні стартує осіння пероральна імунізація диких тварин проти сказу за допомогою повітряного транспорту

28.08.2020   09:21Агенцiя

У Чернігівській області із 3 вересня розпочинається планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу.

Сказ - одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, яка вражає центральну нервову систему, з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини.

І хоча на Чернігівщині від початку року випадки сказу (в тому числі у дикій фауні) не реєструвались, зокрема і завдяки проведенню постійної профілактичної роботи, загалом епізоотична ситуація в Україні щодо цього небезпечного інфекційного захворювання вимагає вжиття радикальних заходів. Серед них одне з основних місць посідає саме пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Вакцинація на території Чернігівщини буде здійснюватися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2.

Тому Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області звертається до жителів регіону із проханням не хвилюватись при вигляді літака, що розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку.  Варто знати, що у такий спосіб відбувається процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин від сказу. Також не слід брати брикети з вакциною до рук і переносити з місця на місце.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від  погодних умов до охоплення всієї території області.

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками  над лісовими та сільськогосподарськими угіддями!

Останні новини Чернігівщини

2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21

Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).

Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою

Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26

З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

28 січня: цей день в Україні і світі

28 січня: цей день в Україні і світі 09:23

День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression

У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини