На Чернігівщині відбудеться фестиваль "Життя в стилі ЕКО"
Як буде організований екологічний фестиваль «Життя в стилі ЕКО» в умовах адаптивного карантину, які особливі заходи та несподіванки чекають на його учасників – обговорили на засіданні оргкомітету у Чернігівській ОДА. Нараду провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко.
Фестиваль вже вчетверте проводить Департамент екології та природних ресурсів ОДА спільно з іншими структурними підрозділами, освітянами та громадськими активістами. Захід відбудеться 17 вересня у Центральному парку культури та відпочинку м. Чернігів. Організатори планують, що у фестивалі візьмуть участь до 300 юних екологів.
Головна мета заходу – виховання культури екологічної поведінки, популяризація здорового способу життя, привернення уваги громадськості до пам’яток природи та їх охорони.
Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерина Сахневич ознайомила присутніх з програмою фестивалю та розповіла про тематичні локації, які готують організатори для його учасників.
Для найменших відвідувачів діятиме театрально-розважальна програма та функціонуватиме контактний міні-зоопарку «Тваринне розмаїття».
Серед запланованих локацій – різноманітні майстер-класи, в тому числі «Флористичний марафон», виготовлення еко-сувеніру «Равлик», виготовлення еко-торбинок, «Біопластика», «Метелик-квілінг», виготовлення паперової «англійської троянди», створення емблем та прапорців на екологічну тематику тощо.
У рамках пропагування здорового способу життя та екостилю готуються спортивно-розважальні заходи і змагання – «Легкоатлетична смуга перешкод», «Футбольний слалом», «Екотранспорт сьогодення», «Збережи ліс», «Зелена ігротека», виставка художніх робіт «Життя в ситі ЕКО» тощо.
До інформаційно-розвиваючої та виховної програми включені локації «Дивовижна природа», «ЕкоБібліотека»,«Захисти екосистему», «Дотримання вимог безпеки в умовах пандемії», тематичні вікторини, конкурси, ознайомлення з основами надання першої долікарської допомоги.
У ході обговорення значну увагу члени організаційного комітету приділили питанням дотримання санітарно-гігієнічних умов під час проведення масових заходів.
– Основні учасники еко-фестивалю – школярі. Організатори мають забезпечити належні санітарні умови на локаціях, а освітні заклади – провести з учнями роз’яснювальну кампанію щодо правил поведінки в умовах пандемії напередодні самого заходу, – наголосив заступник голови облдержадміністрації Олександр Савченко.
До речі, при вході до фестивального містечка будуть проводити температурний скринінг. Обробити руки антисептиком можна буде на кожній локації. А за дотриманням соціальної дистанції слідкуватимуть відповідальні спеціалісти, які в разі необхідності будуть нагадувати про правила поведінки під час карантинних обмежень.
– В умовах сьогодення уроки на відкритому повітрі є досить доречними. «Життя в стилі ЕКО» – це той захід, що є прекрасною можливістю провести урок чи гурток з екології, біології, географії, природознавства та навіть історії чи народознавства безпечніше та з користю для кожного школяра, – звернула увагу присутніх Катерина Сахневич.
Крім того, у ході фестивалю планують урочисте відзначення переможців обласного екологічного конкурсу «Одна планета – одне майбутнє» та виставку художніх робіт його фіналістів.
Цьогоріч участь у ньому взяли 29 представників з різних районів і міст області. Усього на розгляд журі надійшло 49 робіт. Конкурс проводився за двома віковими категоріями (перша категорія – 15-18 років; друга категорія – 19 років і старші) та у трьох номінаціях: «Північна краса України» – відзначення кращої фотографії екологічного спрямування, «Погляд у чисте майбутнє» – відзначення кращого екологічного проєкту, «Довкілля і я» – відзначення кращого практичного заходу екологічного спрямування.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).