Енергоефективність та перспективи впровадження енергетичного менеджменту обговорили в Чернігівській ОДА
14 серпня перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний провів робочу нараду з питань реалізації та подальших перспектив програми стимулювання населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів Чернігівщини до запровадження енергоефективних заходів.

– Впродовж 2018-2020 року за програмою «теплих кредитів» з обласного бюджету компенсовано 1769 кредитів на суму майже 2,5 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету на програму виділено 984,0 тисячі гривень, з яких на сьогодні використано 100%, – повідомив начальник управління енергетики, житлово-комунального господарства та благоустрою, заступник директора Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Луценко.
Він також розповів про результати програми, яка наразі реалізується в області та зауважив на доцільності прийняття подібної програми на наступні 2021 – 2023 роки.
Станом на 1 серпня за весь термін дії програми банківськими установами області видано 1816 «теплих» кредитів на загальну суму 96,1 млн грн, з них: для потреб фізичних осіб - 1714 кредитів, для ОСББ -102 кредити. Їх переважно використовували для придбання металопластикових конструкцій, матеріалів для утеплення осель та обладнання для модернізації систем опалення.
Найбільший попит на «теплі кредити» в місті Чернігів та районі, всього видано 685 кредитів, в середньому 228 кредитів щорічно. Середня вартість одного кредиту - 32,7 тис грн. Крім того, в п’ятірці лідерів за кількістю виданих кредитів на впровадження енергоефективних заходів є міста Ніжин, Бахмач, Прилуки, Ріпки та селище Срібне.
Програмою, що діє в області, передбачено відшкодування коштом обласного бюджету, 10% відсотків річних «теплих» кредитів для фізичних та юридичних осіб на впровадження енергоощадних технологій.
Відшкодування відсотків передбачається за кредитами, залученими на термін: для населення – не більше 3-х років, для ОСББ та ЖБК – не більше 10 років. За цією програмою на Чернігівщині працюють АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ КБ «ПриватБанк».
– Сьогодні ми маємо говорити про модернізацію чинної програми та стимулювання громад Чернігівщини у співпраці та фінансовій підтримці існуючих в них ОСББ. Це дозволить перенаправити заощаджені кошти держави на не менш важливі питання в інших галузях економіки регіону, – наголосив Віталій Загайний.
Завідувач сектору енергоефективності Департаменту ЕТЗ та ЖЕГ Чернігівської ОДА Сергій Гайовий розповів про ідею впровадження в області системи енергетичного менеджменту, згідно з якою в закладах та установах області будуть залучені фахівці з цього напрямку. Мета їх діяльності – проведення щоденного моніторингу споживання енергоресурсів, реагування на нестандартне відхилення від норм та подальше впровадження енергозберігаючих програм та технологій в установах, де вони працюють. Координацію їх роботи планують здійснювати в онлайн режимі через соцмережі.
Підсумовуючи Віталій Загайний звернув увагу присутніх на тому, що підвищення енергоефективності регіону – це дійсно крок до забезпечення енергетичної незалежності всіє країни. Проте, підходити до розв'язання даного питання необхідно в об’єднанні зусиль влади, бізнесу та громадян. А для цього важливо формувати у населення нову культуру енергоспоживання, яка буде заснована на ощадливому природокористуванні та свідомому виборі енергоощадних технологій.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.