Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:45:06

Енергоефективність та перспективи впровадження енергетичного менеджменту обговорили в Чернігівській ОДА

15.08.2020   10:31Агенцiя

14 серпня перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний провів робочу нараду з питань реалізації та подальших перспектив програми стимулювання населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів Чернігівщини до запровадження енергоефективних заходів.

– Впродовж 2018-2020 року за програмою «теплих кредитів» з обласного бюджету компенсовано 1769 кредитів на суму майже 2,5 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету на програму виділено 984,0 тисячі гривень, з яких на сьогодні використано 100%, – повідомив начальник управління енергетики, житлово-комунального господарства та благоустрою, заступник директора Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Луценко.

Він також розповів про результати програми, яка наразі реалізується в області та зауважив на доцільності прийняття подібної програми на наступні 2021 – 2023 роки.
Станом на 1 серпня за весь термін дії програми банківськими установами області видано 1816 «теплих» кредитів на загальну суму 96,1 млн грн, з них: для потреб фізичних осіб - 1714 кредитів, для ОСББ -102 кредити. Їх переважно використовували для придбання металопластикових конструкцій, матеріалів для утеплення осель та обладнання для модернізації систем опалення.

Найбільший попит на «теплі кредити» в місті Чернігів та районі, всього видано 685 кредитів, в середньому 228 кредитів щорічно. Середня вартість одного кредиту - 32,7 тис грн. Крім того, в п’ятірці лідерів за кількістю виданих кредитів на впровадження енергоефективних заходів є міста Ніжин, Бахмач, Прилуки, Ріпки та селище Срібне.
Програмою, що діє в області, передбачено відшкодування коштом обласного бюджету, 10% відсотків річних «теплих» кредитів для фізичних та юридичних осіб на впровадження енергоощадних технологій.

Відшкодування відсотків передбачається за кредитами, залученими на термін: для населення – не більше 3-х років, для ОСББ та ЖБК – не більше 10 років. За цією програмою на Чернігівщині працюють АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ КБ «ПриватБанк».

– Сьогодні ми маємо говорити про модернізацію чинної програми та стимулювання громад Чернігівщини у співпраці та фінансовій підтримці існуючих в них ОСББ. Це дозволить перенаправити заощаджені кошти держави на не менш важливі питання в інших галузях економіки регіону, – наголосив Віталій Загайний.

Завідувач сектору енергоефективності Департаменту ЕТЗ та ЖЕГ Чернігівської ОДА Сергій Гайовий розповів про ідею впровадження в області системи енергетичного менеджменту, згідно з якою в закладах та установах області будуть залучені фахівці з цього напрямку. Мета їх діяльності – проведення щоденного моніторингу споживання енергоресурсів, реагування на нестандартне відхилення від норм та подальше впровадження енергозберігаючих програм та технологій в установах, де вони працюють. Координацію їх роботи планують здійснювати в онлайн режимі через соцмережі.

Підсумовуючи Віталій Загайний звернув увагу присутніх на тому, що підвищення енергоефективності регіону – це дійсно крок до забезпечення енергетичної незалежності всіє країни. Проте, підходити до розв'язання даного питання необхідно в об’єднанні зусиль влади, бізнесу та громадян. А для цього важливо формувати у населення нову культуру енергоспоживання, яка буде заснована на ощадливому природокористуванні та свідомому виборі енергоощадних технологій.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини