Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 вересня, 13:06:39

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

08.08.2020   13:53Агенцiя

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

Сучасна апаратура, іноземна мова та практика – основа навчання зв’язківців

Наразі навчають воїнів-зв’язківців у спеціалізованих навчальних закладах, зокрема це 179-й об'єднаний навчально-тренувальний центр, що дислокується в Полтаві. Там вони проходять курси лідерства, базову і фахову підготовку. Якщо на курсах лідерства спеціалістів готують протягом місяця, то фахова підготовка триває близько чотирьох місяців. Під час базової підготовки їх навчають загальновійськовим предметам навчання, а фахова підготовка передбачає поглиблене навчання зв’язківців відповідно до своєї спеціальності. Після проходження кожного напрямку підготовки видається відповідний документ про здобуту освіту.

- Система підготовки зв’язківців суттєво покращилася. Зараз дуже багато висококваліфікованих спеціалістів, які можуть навчати молодь, новітня техніка та інші критерії, що впливають на якісну підготовку. В 90-х роках ми навчалися на застарілих зразках радянської техніки, яка вирізнялася великими габаритами, да і можливості цієї техніки були зовсім не потужні. Наразі старого парку апаратури зв’язку вже немає і ми повністю перейшли на сучасні аналоги та зразки цифрового зв’язку, зокрема і закордонного виробництва. В цій апаратурі документація переважно іноземною мовою, тобто треба знати і англійську мову аби досконало вивчити характеристики. Наразі чекаємо надходження у війська автомобільної техніки, яка б замінила застарілі зразки, - розповів начальник групи бойової підготовки однієї з військових частин зв'язку Сергій Знак.
Практична складова відіграє не менш важливу роль у підготовці військових зв’язківців.
- Кожного місяця керівництвом військових частин в програмах бойової підготовки передбачаються різноманітні навчання з виїздом в райони зосередження на декілька днів. Тобто це марш, розгортання вузла зв’язку, рекогносцирування місцевості тощо. Це також велика практика для наших військових щодо якісного виконання своїх функціональних обов’язків, - підкреслив Сергій Знак.
На думку командирів, у війську повинен бути присутній стимулюючий фактор, не виключенням з цього і є війська зв’язку.
- Я проводжу аналогію з іншими країнами, як там проходять військову службу бійці. Вважаю, що повинен бути стимул професійно та кар’єрно зростати для зв’язківців і також це потрібно відображати в грошовому еквіваленті. Наприклад, є посада – водій-електрик. Якщо цей військовий паралельно опановує іншу спеціальність – він отримує доплату до грошового забезпечення, - зауважив начальник штабу-перший заступник командира батальйону мобільних вузлів зв’язку Роман Клинко.

Професія військового зв’язківця повинна бути цікавою

На думку командирів, для молодих спеціалістів зв’язку ця професія перш за все повинна бути цікавою.

- Раніше практично всіх молодих воїнів, які потрапляли в нашу частину, ми навчали самі, в першу чергу все було зосереджено на практиці. Зараз, нам певним чином легше, адже до нас прибувають вже підготовлені фахівці з навчального центру. У них вже є теоретичні знання, а ми більше зосереджуємося на практиці. Молодь, що приходить в нашу частину, одразу ж потрапляє в новітні інформаційні технології – і багатьом це дуже цікаво. На заняттях ми акцентуємо велику увагу на досить цікавих темах з сучасного зв’язку, - зазначив Роман Клинко.
Практичний досвід і глибокі знання з питань військового зв’язку армійці здобувають і в районі проведення операції об’єднаних сил. Там головне – виконати поставлене завдання не лише якісно, але і в стислі часові показники, інколи- навіть нестандартними методами.

Змагання зв’язківців – важливий етап перевірки набутого досвіду

Закріплюють свої знання військові під час різного роду навчань, тренувань та змагань. Так, нещодавно проводився конкурс «Кращий фахівець зв’язку», де кожен військовослужбовець повинен був продемонструвати всім свої професійні якості.

- На початках у кожній військовій частині проводиться конкурс на кращого зв’язківця, згодом йде змагання в оперативних командуваннях та командуванні Сухопутних військ. Тут загалом і можна перевірити знання підлеглих. Кожен змагається у своєму фаху. Так, спеціалісти радіозв’язку відпрацьовують навчальні питання на радіостанціях типу “Motorola” та “Harris”, зокрема це прошивка радіостанцій, входження у зв'язок тощо. Поряд з ними змагається група звязківців-телекомунікаційників та фахівців транкінгового радіозв'язку, який призначений для забезпечення голосового зв'язку між великою кількістю рухомих абонентів при обмеженій кількості радіоканалів. При цьому на турнірі йде відпрацювання і загальновійськових нормативів, таких як стрільба по мішенях та інші дисципліни. В таких змаганнях важливий і час виконання, і якість. В першу чергу - це вдосконалення навичок воїнів-зв’язківців. Наприкінці тут йде відпрацювання нормативів у складі груп на кращий екіпаж командно-штабної машини, до складу якої входять начальник апаратної, механік та водій. На цьому етапі йде повне розгортання апаратної, супутників і при певному навантаженні конкурсанти входять у зв'язок. Також передбачена і евакуація умовного пораненого та надання першої медичної допомоги. Цьогоріч, на етапі змагання серед військових частин оперативного командування «Північ» ми зайняли перше місце, що певним чином підкреслює рівень знань наших підлеглих, - розповів Сергій Знак.

В подальшому за всіма виконаними нормативами визначається кращий екіпаж. В такому турнірі край важлива і злагодженість підрозділу, і особиста підготовка кожного військовослужбовця, і обмін досвідом.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Попереджено спробу підкупу інспектора Держприкордонслужби

Попереджено спробу підкупу інспектора Держприкордонслужби 10:11

За процесуального керівництва військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону викрито та затримано громадянина України після надання неправомірної вигоди військовослужбовцю Чернігівського прикордонного загону.

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 09:50

18 вересня в сесійній залі міської ради відбулося засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням заступника міського голови Олександра Сивенка.