Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 13:46:03

Питання безпеки інформаційного простору обговорили журналісти прикордонних регіонів на зустрічі в Чернігівській ОДА

05.08.2020   09:30Агенцiя

Про особливості інформаційного простору прикордонних регіонів країни йшлося під час обговорення теми «Гібридна війна, захист інформаційного простору Чернігівщини та України».

У ньому взяли участь журналісти з дев’яти областей, які в рамках престуру завітали до Чернігова. А також директорка Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Чернігівської ОДА Оксана Стельмах, керівник обласного осередку Національної спілки журналістів України та Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко, керівниця проєкту "Моє місто" Вікторія Сидорова, місцеві журналісти та громадські активісти.

- Питання інформаційної безпеки для прикордонних областей завжди є актуальним та важливим. Чернігівська область на півночі межує з країною агресором, яка прагне впливати на порядок денний в нашій державі. Через велику площу та малу густонаселеність північні райони мають недостатнє забезпечення якісним телесигналом, інтернетом та мобільним зв’язком, - зазначила Оксана Стельмах.

Вона повідомила, що Чернігівська ОДА постійно проводить роботу з посилення інформаційної безпеки та протидії негативному впливу інформаційної пропаганди на формування суспільної думки. Це питання на постійному контролі у керівництва області. Вже не одноразово були написані звернення до «Зеонбуду» з пропозицією збільшити потужності чинних цифрових передавачів та встановити додаткові. Адже місцевий мовник робить хороший контент, а от з передачею сигналу виникають проблеми.

Також торкнулися питання «виживання» друкованих ЗМІ, адже ні для кого не секрет, що наклади зменшуються кожну підписну кампанію. І така ситуація не лише в Чернігівській області. Вона характерна для всієї країни. Новації Укрпошти, подорожчання витратних матеріалів, зменшення накладів – все це не дуже тішить редакторів та видавців газет. Але на думку Олександра Назаренка, можливість зберегти друковані ЗМІ є. 

– Газетна справа – це бізнес, адже друковані ЗМІ повинні вміти заробляти гроші для свого утримання. Важливо навчитися монетизувати контент. Але не слід забувати про стандарти журналістики, від яких залежить репутація видання і його вартість, – поділився досвідом Олександр Назаренко.

Він звернув увагу присутніх на те, що важливо подавати цікаву інформацію, але перевірену і правдиву. Хоча молодь частіше черпає інформацію з інтернету, проте у старших читачів довіри до друкованих ЗМІ значно більше.

На думку Олександра Назаренка, українські друковані ЗМІ потребують державної підтримки, адже окрім війни на сході, відбувається інформаційна війна у всій державі. А позиції країни-агресора у інформаційному просторі точно наступальні.

Присутні також погодились з думкою, що потрібно постійно вимірювати «налаштованість» населення та приділяти більше уваги національно-патріотичному вихованню, як у друкованих виданнях, так і теле-радіо- інтернет-просторі.

30-31 липня Харківський прес-клуб Media Hub Kharkiv організував до Чернігівської області престур журналістів з Дніпропетровської, Донецької, Луганської (частин, підконтрольних Україні), Запорізької, Одеської, Полтавської, Сумської, Херсонської та Харківської областей.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини