Прокуратурою заявлено позов про витребування земель у державну власність
Чернігівською місцевою прокуратурою заявлено позов про повернення державі 2 га земель, які протиправно були передані у приватну власність, а також про поновлення у Державному земельному кадастрі запису про державну реєстрацію спірної земельної ділянки.
Прокуратура встановила, що земельна ділянка площею 2 га знаходиться в межах пам’ятки археології – поселення «Підкова», відтак надання її у приватну власність без погодження із спеціально уповноваженим органом у сфері охорони культурної спадщини, є порушенням вимог діючого законодавства.
Окрім того, як раніше повідомлялося, вказана ділянка знаходяться в смт Седнів у межах прибережної захисної смуги водного об’єкту, та використовувалася місцевими жителями як пасовище. На підставі наказу Держгеокадастру вона передана у приватну власність громадянина, який відчужив її на користь третьої особи.
У подальшому, новим власником на розгляд Держгеокадастру в області подано нотаріально завірену заяву та технічну документацію на поділ земельної ділянки. На її підставі було утворено 20 земельних ділянок площею 0,10 га кожна.
Враховуючи викладене, відповідачами у справі є фізичні особи (власники землі) та Головне управління Держгеокадастру в області.
Позов пред’явлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації. Його розгляд призначено на 10 вересня 2020 року.
Довідково: Чернігівською місцевою прокуратурою 12.05.2020 розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання владою службовими особами Держгеокадастру при передачі вказаних земель у приватну власність.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.