Спекотний липень "Десни", або Навіщо військовим конкуренція
У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ військовослужбовці виборювали звання найкращого з базової загальновійськової підготовки.

У турнірі взяли участь 5 команд по 10 учасників. Кожна з них складалася з 2 офіцерів та 8 сержантів, з обов’язковим залученням двох жінок.
Оцінювали воїнів у командному й індивідуальному заліках як з теорії, так і з практики. Судді враховували якість та швидкість виконання вправ.
Конкурсанти виконували завдання з мінної безпеки, тактичної медицини, окопування підрозділу, вогневої підготовки. А завершальним етапом стало випробування з фізичної підготовки.
Водночас найважчим елементом змагань, за словами конкурсантів, була психологічна смуга перешкод. Під час її проходження бійці, зокрема, долали водну перешкоду, полум’я й димову завісу.
– Усе починається з окопу, далі – подолання перешкод. Весь час слід бути дуже уважним, адже виконання вправ відбувається з використанням холостих набоїв. Наприкінці смуги з допомогою пожежних машин імітується сильний дощ, тобто значне погіршення погодних умов, – розповів начальник навчально-методичного відділення відділу організації навчального процесу 169-го навчального центру підполковник Андрій Козлов. – Причому всі військові перебувають у бронежилетах, шоломах і зі зброєю. Виконання вправ – лише у складі команди. Тобто від кожного залежить загальний результат.
Далі конкурсанти долали смугу реакції лідера – понад десять невеликих ділянок, на кожній з яких військовики отримують окреме завдання. Наприклад, група має пронести пораненого, не торкаючись елементів смуги пофарбованих чорним кольором (це можуть бути стовпчики, стіни), водночас, маючи дозвіл ставати на елементи жовтого кольору – дошки, сходи, спеціальні гірки. Або всім членам групи треба пронести ящик з боєприпасами по спеціальних стовпчиках, використовуючи тільки довгі дошки та допомогу товаришів.
За підсумками змагань всі призери отримали кубки й цінні подарунки, інші команди та найкращі конкурсанти – грамоти й подяки.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.