Екологічні проблеми громад області потрібно вирішувати спільно і активніше працювати над залученням ресурсів
На цьому наголосив заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко в ході обговорення стану реалізації природоохоронних заходів за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС).

Нарада відбулася 23 липня за участю керівників окремих структурних підрозділів ОДА та представників органів місцевого самоврядування, визначених рішеннями обласної ради розпорядниками коштів фонду.
Цьогоріч в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки за рахунок коштів фонду планується виконати природоохоронні заходи на загальну суму майже 15,6 мільйона гривень. Рівень освоєння вказаних коштів за підсумками першого півріччя склав трохи більше 20 %.
На сьогодні повністю реалізовані заходи з тампонажу безхазяйних артезіанських свердловин – 3 у Городнянському та 9 у Сосницькому районах; з паспортизації 30 водних об’єктів Чернігівщини; з утилізації радіоактивних відходів КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології»; закуплені феромонні диспенсери для боротьби з верхівковим короїдом на території РЛП «Ялівщина»; проведено І етап дослідження токсичності води в річках у межах м. Чернігів. Завершено облаштування суспільних криниць для забору питної води в с. Григорівка Бахмацького району, с. Ядути Борзнянського району, с. Яблунівка Прилуцького району, розпочаті роботи з облаштування природного джерела в с. Рябухи Талалаївського району. Також проведено облаштування сміттєзвалищ на території Шаповалівської сільської ради Борзнянського району, Білошицько-Слобідської та Прибинської сільських рад Корюківського району, розпочаті роботи з облаштування сміттєзвалища на території Тиницької сільської ради Бахмацького району. Ще ряд заходів – у стадії реалізації.
Недостача фінансування стримує виконання заходів з реконструкції каналізаційних мереж у м. Сновськ, будівництва системи водовідведення в м. Ніжин та реконструкції блоку ємностей очисних споруд в м. Ічня. Наразі вирішується питання щодо виділення додаткових коштів з місцевих бюджетів зазначених міст для завершення вказаних об’єктів.
- Ресурси обласного фонду охорони навколишнього природного середовища значно обмежені, тому неможливо лише за його рахунок вирішити усі нагальні проблемні питання у сфері екології Чернігівщини. Враховуючи процеси децентралізації, в тому числі збільшення надходжень до місцевих бюджетів, громади мають активніше долучатися до співфінансування природоохоронних заходів на їх території. Екологічні проблеми громад області потрібно вирішувати спільно і активніше працювати над залученням додаткових ресурсів. Адже охорона та збереження довкілля – спільне завдання для всіх гілок влади, – зазначив Олександр Савченко.
Крім того, заступник голови ОДА доручив керівникам установ-розпорядників коштів вжити заходів для активізації робіт з реалізації запланованих природоохоронних заходів та забезпечити своєчасне освоєння коштів, а також приділити значну увагу якості виконання таких робіт.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.