Екологічні проблеми громад області потрібно вирішувати спільно і активніше працювати над залученням ресурсів
На цьому наголосив заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Олександр Савченко в ході обговорення стану реалізації природоохоронних заходів за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ОНПС).

Нарада відбулася 23 липня за участю керівників окремих структурних підрозділів ОДА та представників органів місцевого самоврядування, визначених рішеннями обласної ради розпорядниками коштів фонду.
Цьогоріч в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014-2020 роки за рахунок коштів фонду планується виконати природоохоронні заходи на загальну суму майже 15,6 мільйона гривень. Рівень освоєння вказаних коштів за підсумками першого півріччя склав трохи більше 20 %.
На сьогодні повністю реалізовані заходи з тампонажу безхазяйних артезіанських свердловин – 3 у Городнянському та 9 у Сосницькому районах; з паспортизації 30 водних об’єктів Чернігівщини; з утилізації радіоактивних відходів КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології»; закуплені феромонні диспенсери для боротьби з верхівковим короїдом на території РЛП «Ялівщина»; проведено І етап дослідження токсичності води в річках у межах м. Чернігів. Завершено облаштування суспільних криниць для забору питної води в с. Григорівка Бахмацького району, с. Ядути Борзнянського району, с. Яблунівка Прилуцького району, розпочаті роботи з облаштування природного джерела в с. Рябухи Талалаївського району. Також проведено облаштування сміттєзвалищ на території Шаповалівської сільської ради Борзнянського району, Білошицько-Слобідської та Прибинської сільських рад Корюківського району, розпочаті роботи з облаштування сміттєзвалища на території Тиницької сільської ради Бахмацького району. Ще ряд заходів – у стадії реалізації.
Недостача фінансування стримує виконання заходів з реконструкції каналізаційних мереж у м. Сновськ, будівництва системи водовідведення в м. Ніжин та реконструкції блоку ємностей очисних споруд в м. Ічня. Наразі вирішується питання щодо виділення додаткових коштів з місцевих бюджетів зазначених міст для завершення вказаних об’єктів.
- Ресурси обласного фонду охорони навколишнього природного середовища значно обмежені, тому неможливо лише за його рахунок вирішити усі нагальні проблемні питання у сфері екології Чернігівщини. Враховуючи процеси децентралізації, в тому числі збільшення надходжень до місцевих бюджетів, громади мають активніше долучатися до співфінансування природоохоронних заходів на їх території. Екологічні проблеми громад області потрібно вирішувати спільно і активніше працювати над залученням додаткових ресурсів. Адже охорона та збереження довкілля – спільне завдання для всіх гілок влади, – зазначив Олександр Савченко.
Крім того, заступник голови ОДА доручив керівникам установ-розпорядників коштів вжити заходів для активізації робіт з реалізації запланованих природоохоронних заходів та забезпечити своєчасне освоєння коштів, а також приділити значну увагу якості виконання таких робіт.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.