СБУ попередила несанкціоноване втручання у роботу систем зв’язку військового об’єкту
Служба безпеки України попередила несанкціоноване втручання інтернет-провайдером у роботу системи зв’язку однієї з військових частин, дислокованих на території Чернігівської області.
За попередніми даними слідства, представники комерційної структури у сфері надання інтернет-послуг встановили поблизу військового об’єкту радіоелектронне обладнання, яке експлуатувалось з порушенням правил використання радіочастот.
При цьому провайдер намагався використовувати частоту передачі, призначену для військового підрозділу.
Це могло завдати шкоди процесу обробки інформації, яка передається у військовій радіомережі. Також несанкціоноване встановлення комерційного обладнання ставило під загрозу роботу системи радіоперешкод для протидиверсійної та антитерористичної протидій, зокрема безпілотним літальним апаратам.
Під час слідчо-оперативних дій правоохоронці демонтували і вилучили радіоелектронне обладнання, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації, які фігуранти використовували у незаконній діяльності.
У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України встановлюються всі особи, причетні до правопорушення.
Заходи із документування протиправної діяльності проводились спільно зі слідчими Національної поліції у взаємодії з фахівцями ДП «Український державний центр радіочастот» під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14
Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.
Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40
У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.
У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25
Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.
Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44
Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.
Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09
російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.