Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 14:17:56

На Чернігівщині оновлюватимуть туристичні дороговказники

21.07.2020   11:59Агенцiя

Фахівці Служби автомобільних доріг у Чернігівській області спільно з представниками департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації оглянули дорожні знаки на трасі міжнародного значення М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ.

Тут планується покращити туристичну навігацію та встановити нові дороговкази для подорожуючих.
Автомобільна дорога М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ – важливий для Чернігівської області маршрут, що веде до низки культурно-історичних місць, у тому числі загальнонаціонального значення.

Серед основних туристичних локацій:

    Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» (м. Батурин). «Гетьманська  столиця» - це комплекс пам’яток історії, архітектури, культури, археології і природи: палацово-парковий ансамбль К.Розумовського, Будинок генерального судді В.Кочубея, Музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця  гетьмана К.Розумовського, парк «Кочубеївський»,  Миколо-Крупицький монастир, Цитадель Батуринської фортеці, Пам’ятник жертвам  Батуринської  трагедії  1708 року.

    Меморіальний комплекс «Пам'яті героїв Крут» (село Пам’ятне Борзнянського району). Музей розкриває героїчну подію української військової історії – бій під Крутами, який відбувся у січні  1918 року. Автор меморіалу, Анатолій Гайдамака, представив пам’ятник як насипаний пагорб заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону. Червона колона нагадує про подібні колони Київського Університету, звідки були більшість студентів, що загинули під Крутами. Біля підніжжя пагорба побудована капличка, поруч із пам’ятником викопане озеро у формі хреста. Музейна експозиція складається з залізничної платформи та 4-х залів-вагонів, які стилізовані зовні під вагони тих часів.

    Обласний історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша «Ганнина Пустинь» (хутір Мотронівка Борзнянського р-ну), де в тому числі і знаходиться могила іменитого українського письменника. Уся територія заповідника (9,2 га) розбита доріжками, квітниками, газонами, алеями по якими в далекі Кулішівські часи ходили – Т.Шевченко, В.Забіла, І.Франко, І.Пулюй, Марко Вовчок, Опанас Маркевич, М. Костомаров.

    Ніжин. Відоме це місто своєю історичною спадщиною. Має 117 пам’яток архітектури, 72 історичні пам’ятки, 12 монументальних пам’яток, 6 епох. Близько 300 пам’яток зодчества та цінних будівель, має три собори та 16 церков. Тут також знаходяться Ніжинський державний педагогічний університет, найбільш відомим випускником вишу є Микола Гоголь.

За результатами огляду буде визначено місця дислокації нових «туристичних» дороговказів, їх дизайн та інформаційна складова.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).